Wydarzenia 24 sie 2018 | Redaktor
Uczniowie płacą mniej za komunikację miejską

źródło: ZDMiKP

Uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów zapłacą 10 zł miesięcznie za przejazdy komunikacją publiczną. Tańsze bilety okresowe przysługują też dzieciom do lat 7. Warunkiem jest mieszkanie na terenie miasta i posiadanie Bydgoskiej Karty Miejskiej lub Karty Bydgoskiego Malucha.

Nowe bilety okresowe zostały wprowadzone w marcu tego roku. Bilety w cenie 10zł (miesięczny lub 30-dniowy) i 100zł (roczny) przysługują uczniom zamieszkałym w Bydgoszczy, uczęszczającym do szkół podstawowych i gimnazjów. Bilety okresowe kodowane są na Bydgoskiej Karcie Miejskiej, a dokumentem uprawniającym do korzystania z nich jest ważna legitymacja szkolna z wpisanym bydgoskim adresem zamieszkania. Bilety dla dzieci i uczniów można zakupić w punktach sprzedaży biletów okresowych, przez Internet lub w biletomatach.

Od 1 marca wprowadzono także nowe bilety okresowe przeznaczone dla dzieci, które nie rozpoczęły jeszcze nauki szkolnej. Dzieci w wieku od 4 do 7 lat, zamieszkałe w Bydgoszczy mogą korzystać z biletów okresowych w cenie 10zł (miesięczny lub 30-dniowy) i 100zł (roczny). Bilety te kodowane są na Bydgoskiej Karcie Miejskiej, a dokumentem uprawniającym do korzystania z nich jest ważna Karta Bydgoskiego Malucha. Takową można uzyskać wyłącznie w Centrum Obsługi Klienta ZDMiKP przy ul. Toruńskiej 174a w godzinach 7.00-17.00.

Bydgoska Karta Miejska i Karta Bydgoskiego Malucha wydawane są na wniosek. Do pobrania tutaj: 

Wniosek o wydanie Karty Bydgoskiego Malucha 

Wniosek o wydanie Bydgoskiej Karty Miejskiej 

Z kolei prawo do bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską w Bydgoszczy przysługuje uczniom szkół podstawowych i gimnazjów, którym decyzją prezydenta miasta Bydgoszczy przyznano stypendium szkolne. Uprawnienie do bezpłatnych przejazdów kodowane jest na spersonalizowanej Bydgoskiej Karcie Miejskiej wyłącznie w Punkcie Obsługi Klienta ZDMiKP (ul. Toruńska 174a, w godz. 7.00-17.00. W celu zakodowania biletu uprawniającego do bezpłatnych przejazdów należy przedłożyć ważną legitymację szkolną oraz oryginał dokumentu decyzji o przyznaniu stypendium szkolnego.

Źródło: ZDMiKP

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor