Wydarzenia 26 wrz 13:05 | BR
Ukradli z pojazdów ponad 1000 litrów paliwa!

fot. pixabay

37-letni mężczyzna wraz ze swoją małżonką dokonywali kradzieży oleju napędowego z samochodów ciężarowych i autobusów. Udało im się ukraść ponad 1000 litrów paliwa.

Małżeństwo dokonało kradzieży z włamaniem na dwóch autobusach i dwóch pojazdach ciężarowych, a także na samochodzie marki Volvo zaparkowanym na prywatnej posesji. W ciągu ostatniego miesiąca ukradli 1160 litrów oleju napędowego o łącznej wartości 4550 złotych.

 

Policja dostała zgłoszenie o kradzieży od właściciela samochodu marki Volvo. Z jego pojazdu skradziono 160 litrów oleju napędowego o wartości około 720 złotych. Funkcjonariuszom udało się dotrzeć do sprawców jeszcze tego samego dnia. Dodatkowo w ich mieszkaniu policjanci znaleźli amfetaminę.

 

Mężczyzna przyznał się do popełnionego przestępstwa. Usłyszał cztery zarzuty kradzieży z włamaniem i jeden zarzut posiadania narkotyków. 33-letnia kobieta nie brała udziału we wszystkich kradzieżach. Postawiono jej zarzut kradzieży z włamaniem do dwóch autobusów i pojazdu marki Volvo. Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności, zaś za posiadanie narkotyków – do 3 lat więzienia.

 

Na podstawie: warminsko-mazurska.policja.gov.pl

BR

BR Autor

Redaktor