Wydarzenia 30 lip 21:59 | ak
Ulica Gimnazjalna w Bydgoszczy świętuje [ZDJĘCIA]

fot. Anna Kopeć

W weekend (30/31 lipca) odbywa się w Bydgoszczy Święto ulicy Gimnazjalnej. Głównym wydarzeniem zorganizowanym przez przedsiębiorców , mieszkańców i Menedżer Starego Miasta i Śródmieścia jest wystawa "Made in Bydgoszcz".

Świętowanie rozpoczęło się w sobotę o godz. 16:00 wystawą bydgoskiego designu. W ramach serii „Made in Bydgoszcz” na ulicy stanęły sztalugi, a także instalacja „Pokój bydgoskiego designu” zbudowana z produktów z naszego miasta, m.in. bydgoskich komód, foteli, krzeseł, radioodbiorników, suszarek czy rowerów. Do tego sztalugowa wystawa bydgoskich plakatów.

W programie przewidziano m. in. otwarcie nowego, brazylijskiego lokalu, pokazy capoeiry oraz degustację win, o których opowiadali sami producenci. Natomiast miejscowa kuchnia meksykańska pozwoliła poznać różne poziomy ostrości jedzenia w konkursie „Hot Food”. 

fot. Anna Kopeć

Wydarzenie będzie kontynuowane w niedzielę od godz. 13:00. Chętni będą mogli rozejrzeć się na pchlim targu, czy obejrzeć bydgoską wystawę plakatów, a wszystko oczywiście przy dźwiękach muzyki.

ak Autor