Wydarzenia 13 mar 2017 | Redaktor
Ulica Glinki w remoncie. Objazd do Parku Przemysłowego

materiały ZDMiKP

W sobotę (18.03) rozpocznie się remont ulicy Glinki na odcinku od Szpitalnej do Bydgoskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego. Drogowcy wytyczyli objazdy i zmienili trasy autobusów.

- Jeśli pogoda dopisze to zadanie zostanie zrealizowane w ciągu miesiąca – słyszymy w Zarządzie Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej.

Z uwagi na to, że odcinek ulicy Glinki od ulicy Szpitalnej do Bydgoskich Przemysłowców będzie nieprzejezdny, drogowcy wytyczyli objazd ulicami Wojska Polskiego i Dziatkiewicza. Zmiany dotyczyć będą też funkcjonowania komunikacji miejskiej. Przebieg linii nr 79 zostanie skrócony do pętli "Magnuszewska", a linie nr 56 i 68 będą kursowały tylko do pętli "Glinki". Autobusy linii nr 31N będą jeździć ul. Białogardzką, przez pętlę Glinki, z pominięciem przystanku Glinki / Szpitalna.

Uruchomione zostaną dwie zastępcze linie autobusowe:

• nr 156 na trasie: Wojska Polskiego/Ujejskiego - Wojska Polskiego - Kapuściska - Dziatkiewicza - Bydgoskich Przemysłowców - Glinki - Glinki BFM,

• nr 168 na trasie: Wojska Polskiego/Ujejskiego - Wojska Polskiego - Kapuściska - Dziatkiewicza - Bydgoskich Przemysłowców - Petersona - Exploseum – (Prądocińska).

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor