Wydarzenia 19 cze 18:03 | ak
Ulicami Bydgoszczy przeszedł Marsz dla Życia i Rodziny [ZDJĘCIA]

fot. Anna Kopeć

Pod hasłem "I ślubuję Ci" ulicami Bydgoszczy przeszedł w niedzielę (19 czerwca) Marsz dla Życia i Rodziny. Hasło zostało zaczerpnięte z przysięgi małżeńskiej, a uczestników wydarzenia poprowadziła młoda para. Marsz zakończył się piknikiem rodzinnym na placu przy Bazylice św. Wincentego à Paulo.

Hasłem przewodnim tegorocznego Marszu są słowa zaczerpnięte z przysięgi małżeńskiej: „I ślubuję Ci". Ma ono na celu zwrócenie uwagi na moment zaślubin, który zazwyczaj staje się początkiem życia małżeńskiego i rodzinnego. Uczestniczący w wydarzeniu małżonkowie otrzymali serduszka, na których mogli napisać liczbę wspólnych małżeńskich lat. 

Wydarzenie rozpoczęło się Mszą św. w bydgoskiej katedrze, której przewodniczył ks. biskup Krzysztof Włodarczyk. – „Ślubuję ci miłość” – te słowa przysięgi znaczą bez porównania więcej niż to, co wyraża przykazanie miłości bliźniego – mówił ordynariusz diecezji. – „Ślubuję ci miłość” to znaczy: znajdę czas, by cię wysłuchać i być z tobą. Ślubowanie miłości małżeńskiej ma w sobie wymiar oddania całoosobowego i całożyciowego – zauważył biskup.

Marsz wyruszył ze Starego Rynku i przeszedł ulicami: Mostową, Gdańską, Al. Mickiewicza, Al. Ossolińskich, Szymanowskiego do Bazyliki św. Wincentego à Paulo, gdzie na placu przy bazylice odbył się piknik rodzinny. 

Podczas pikniku dzieci mogły wziąć udział w konkursie plastycznym, przejechać się na kucyku czy pobawić w parku rozrywki. Oprawę muzyczną zapewniał zespół muzyczny Jurek Paterski Balans.

Organizatorami Bydgoskiego Marszu dla Życia i Rodziny są Ruch Światło-Życie oraz Fundacja Światło-Życie Ośrodek w Bydgoszczy. Wsparcia merytorycznego udzieliło Centrum Życia i Rodziny z Warszawy, które jest koordynatorem Marszy w Polsce.

ak Autor