Wydarzenia 18 kwi 2017 | Wojciech Bielawa
Ulice: Fordońska, Szubińska i Romanowskiej do remontu

Remont ulicy / fot. UMB

Na przełomie kwietnia i maja rozpoczną się remonty na trzech bydgoskich ulicach: Romanowskiej, Szubińskiej i Fordońskiej. Koszt robót to 2,3 mln zł.

Rozstrzygnięty został pierwszy przetarg na wykonanie remontu trzech bydgoskich ulic. Najkorzystniejszą ofertę – opiewającą na 2,3 mln zł - złożyło Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów „Kobylarnia”. Firma zaproponowała najkrótszy czas realizacji i 5-letnią gwarancję.

Nowy asfalt ułożony zostanie na całej długości ulicy Romanowskiej na osiedlu Eskulapa. Na Fordońskiej równą nawierzchnię zyska północna jezdnia na odcinku od ul. Transportowej do Zakładów Zbożowych oraz jezdnia południowa na odcinku od Oksywskiej do Kabla. Koleiny znikną również z odcinka ulicy Szubińskiej pomiędzy ul. ks. Schulza i wiaduktem (wylot z miasta). Roboty rozpoczną się na przełomie kwietnia i maja.

W tym roku na modernizację ważnych ulic w Bydgoszczy zarezerwowanych jest 12 mln zł. Do remontu przeznaczono jeszcze ulice: Smukalską, Jagiellońską, Wojska Polskiego, Dziatkiewicza, Sułkowskiego, Szpitalną i Bałtycką.

źródło: UMB Bydgoszcz

Wojciech Bielawa

Wojciech Bielawa Autor

Redaktor prowadzący