Wydarzenia 4 gru 11:07 | kd
Urlop w 2022 roku? Sprawdź kiedy wziąć wolne by cieszyć się długim urlopem

Już w styczniu będzie pierwsza okazja do dłuższego urlopu. Warto wiedzieć kiedy wziąć dni wolne, tak by cieszyć się jak najdłuższym wolnym.

W 2022 roku możemy liczyć na 13 dni ustawowo wolnych od pracy, bez konieczności wzięcia urlopu wypoczynkowego. Dodatkowo za święta przypadające w soboty pracodawca musi wyznaczyć dodatkowy dzień wolny.
Jednak dzięki sprytnemu rozplanowaniu swoich dni urlopowych mozemy cieszyć się większą iloscią długich weekendów.

Już w styczniu będzie pierwsza ku temu sposobność. Jeśli za noworoczną sobotę wybierzemy jako dzień wolny 7 stycznia to będziemy się cieszyć dłuższym weekendem.

Mnóstwo osób przez cały rok wyczekuje z niecierpliwością długiego weekendu majowego, który w 2022 roku kształtuje się w taki sposób, że Święto Pracy 1 maja to niedziela, a Święto Konstytucji 3 maja - wtorek. 

Wzięcie wolnego w poniedziałek 2 maja poskutkuje więc tym, że będziemy mogli cieszyć czterodniowym wolnym.    

Zielone Świątki w 2022 roku wypadają w niedzielę 5 czerwca. Ustawowy dzień wolny w Boże Ciało, jak co roku, tradycyjnie wypada w czwartek. W 2022 roku będzie to 16 czerwca. Biorąc 17 czerwca wolne będziemy mieli aż czterodniowy weekend.

Jeśli wolne weźmiemy w poniedziałek 31 października to również możemy liczyć na dłuższe wolne. 1 listopada jest dniem wolnym od pracy. 

11 listopada w 2022 roku wypada w piątek, co daje nam kolejne trzy dni wolnego z rzędu.


kd Autor