Wydarzenia 6 sie 2019 | Redaktor
UTP dostanie pieniądze na współpracę z lokalnym biznesem

fot. ilustracyjna, Pixabay

Dialog i współpraca uczelni z otoczeniem, transfer wiedzy i współdziałanie z regionalnymi firmami, zwłaszcza małymi i średnimi, to założenia projektu Dialog 2.0. Na jego realizację Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy ma otrzymać prawie 700 tys. złotych dofinansowania od ministra nauki i szkolnictwa wyższego.

Ja wskazuje uczelnia, z przedsiębiorcami współpracuje od wielu lat, czego efektem są badania i wynalazki dedykowane biznesowi oraz kształcenie potrzebnych na rynku inżynierów.

Projekt pt. „Dialog 2.0” realizowany będzie przez konsorcjum Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich w Bydgoszczy z partnerami zewnętrznymi: Bydgoskim Klastrem Przemysłowym oraz „Pracodawcami Pomorza i Kujaw” Związkiem Pracodawców.

Ministerialny Program „Dialog” ma wspierać działania m.in. na rzecz podwyższania jakości i konkurencyjności badań naukowych, w tym związanych z umiędzynarodowieniem, wzmacnianiem kadry naukowo-dydaktycznej; ma też pobudzać innowacyjność oraz wspierać tworzenie mechanizmów współpracy na osi nauka-gospodarka.

źródło: UTP, oprac. red.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor