Wydarzenia 27 lut 2019 | Redaktor

Mieszkańcy Osowej Góry i Miedzynia otrzymują ulotki informacyjne dotyczące kontroli jakości powietrza i programu Ekopiec, który został zakończony w zeszłym roku – alarmuje ratusz. I dodaje: - Treści zawarte w ulotce są nieprawdziwe. Podaje też aktualne informacje związane z programami dotyczącymi dbałości o czyste powietrze w mieście.

Ratusz informuje: „Ulotki w 90 proc. trafiają do skrzynek mieszkańców Osowej Góry i w 10 proc. – do mieszkańców Miedzynia. Zawarte w nich informacje sugerują, iż są to materiały Urzędu Miasta – numery telefonów podane w informacji to numery pracowników Wydziału Zintegrowanego Rozwoju. Broszura nie jest jednak materiałem informacyjnym Miasta. Na ulotce zawarte są informacje związane z programem Ekopiec, który miałby umożliwić mieszkańcom dofinansowanie na wymianę ogrzewania na ekologiczne”.

Fałszywa ulotka/materiał przekzany przez UMB

Tymczasem program Ekopiec został zakończony w Bydgoszczy w zeszłym roku. Ratusz podaje informacje o aktualnych programach, które mają wspomóc walkę ze smogiem.

„To m. in. program  „Czyste Powietrze”– w trosce o zdrowie, klimat i środowisko! To rządowy, powstały z inicjatywy Ministerstwa Środowiska, kompleksowy program, którego celem jest zmniejszenie lub unikniecie emisji pyłów i innych zanieczyszczeń wprowadzanych do atmosfery przez domy jednorodzinne. Mieszkańcy mogą skorzystać z możliwości dofinansowania nowych źródeł ciepła i zdobyć pieniądze na termomodernizację budynków jednorodzinnych. Program skierowany jest do osób fizycznych będących właścicielami domów jednorodzinnych lub osób posiadających zgodę na rozpoczęcie budowy budynku jednorodzinnego. Wszelkie informacje znajdują się

TUTAJ  i  TUTAJ

Miasto Bydgoszcz przyznaje także właścicielom, współwłaścicielom i najemcom samodzielnych lokali lub budynków mieszkalnych usytuowanych na terenie miasta, dofinansowanie w wysokości 100% kosztów poniesionych na zakup urządzenia ekologicznego, jednak nie więcej niż 3 000 zł.

Wnioski o przyznanie dotacji celowej na dofinansowanie kosztów inwestycji poniesionych na ochronę środowiska i gospodarkę wodną należy składać do Urzędu Miasta Bydgoszczy nie później niż do 31 października roku budżetowego, w którym wypłata dotacji miałaby nastąpić.

Wszystkie niezbędne informacje znajdują się TUTAJ

Źródło: UMB

 

 

 

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor