Wydarzenia 16 kwi 2018 | Redaktor
Uwaga, kierowcy! Akcja policji! Kaskadowy pomiar prędkości

Materiał ilustracyjny/fot. Policja

Dzisiaj (16 kwietnia) kujawsko-pomorscy policjanci włączyli się w ogólnopolskie wzmożone działania kontrolno-prewencyjne pn. „Kaskadowy pomiar prędkości". Działania rozpoczęły się o godz. 6.00 i będą trwały do godz. 22.00.

Przekraczanie dozwolonej prędkości jest jedną z najczęstszych przyczyn powstawania zdarzeń drogowych dlatego dzisiaj policjanci prowadzą ogólnopolskie wzmożone działania kontrolno-prewencyjne pn. „Kaskadowy pomiar prędkości". Celem akcji jest egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości oraz ich dyscyplinowanie, ale przede wszystkim zapewnienie bezpieczeństwa podróżujących oraz ograniczenie zdarzeń drogowych, zwłaszcza tych ze skutkiem śmiertelnym.

Funkcjonariusze ruchu drogowego z Komend Miejskich Policji w Bydgoszczy i Toruniu oraz Komend Powiatowych Policji w Lipnie i Nakle nad Notecią działania polegające na kaskadowym pomiarze prędkości prowadzą na drodze krajowej nr 10. Natomiast na pozostałych drogach województwa kujawsko-pomorskiego działania prowadzone są w oparciu o analizę zdarzeń drogowych. Podczas policyjnych działań mundurowi będą czuwali nad stosowaniem się uczestników ruchu do obowiązujących przepisów oraz zasad drogowych, będą sprawdzali prędkość, z jaką poruszają się kierowcy, kontrolowali ich stan trzeźwości, stan techniczny pojazdów oraz wymagane dokumenty. Policjanci ruchu drogowego wykorzystają do działań dostępne urządzenia do pomiaru prędkości, w tym również pojazdy wyposażone w wideorejestrator. Celem działań jest egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości oraz eliminowanie z dróg „piratów drogowych", ale przed wszystkim zminimalizowanie wypadków drogowych, których przyczyną jest nadmierna prędkość.

Policyjne działania kontrolno-prewencyjne pn. „Kaskadowy pomiar prędkości" prowadzone są dzisiaj we wszystkich państwach Unii Europejskiej, a koordynować je będzie Europejska Organizacja Policji Ruchu Drogowego TISPOL.

Apelujemy do kierujących o ostrożną i rozważną jazdę, a także dostosowanie prędkości do zmieniających się warunków panujących na drodze. Pamiętajmy, że rozsądek i przestrzeganie zasad prawa o ruchu drogowym, mają wpływ na bezpieczeństwo na drogach.       

Źródło: Policja    

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor