Wydarzenia 16 cze 2020 | Jarosław Aleksander
Uwaga zmiany w bankomatach! Nowe limity?

fot. JT

Niektóre bankomaty ograniczają wypłaty do 500 zł. Największe banki i sieci bankomatów zmieniają zasady działania urządzeń. Winą obarcza się operatorów kart płatniczych.

Największy operator bankomatów Euronet ograniczył wypłaty do 1000 złotych. Podobnie jest w Planet Cash. Są także maszyny z których można wypłacić jedynie 500 złotych. 

Rzecznik ITCARD Miłosz Gołębiewski odniósł się do opisywanej sytuacji. Wyjaśnił, że takie przypadki mogły się zdarzać w popularnych bankomatach.

Dla klientów banków współpracujących z Planet Cash, w ich sieciach bankowych nie obowiązują jednorazowe limity wypłaty. Oznacza to, że klienci banków: BNP Paribas, Bank BPS, Getin Bank, ING Bank Śląski, mBank i banków zagranicznych oraz korzystający z BLIK mogą wypłacać z bankomatów i wpłatomatów sieci bankowych Planet Cash bez limitów. Dla klientów pozostałych banków limit jednorazowej wypłaty gotówki w sieci Planet Cash wynosi zgodnie z regulacjami organizacji płatniczych VISA i Mastercard 1 000 zł - poinformowała firma w komunikacie.

Klienci i niezależni eksperci komentują sytuację jako, poszukiwanie dodatkowych zysków. Klient który w celu wypłaty większej kwoty musi wykonać kilka operacji może być narażony na kilkukrotną prowizję. 

 

Na podstawie: ITCARD

Jarosław Aleksander Autor

Katolicka Bydgoszcz