Wydarzenia 10 maj 21:33 | Redaktor
W BCTW rozpoczęły się Targi WOD-KAN

fot. Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki

We wtorek (10 maja) w BCTW zainaugurowano 28. edycję Międzynarodowych Targów Maszyn i Urządzeń Kanalizacji – jednego  z największych wydarzeń skierowanych do branży wodociągowo-kanalizacyjnej. Organizatorzy szacują, że przez trzy dni imprezy weźmie w niej udział ok. 10 tys. zwiedzających.

Targi – największe wydarzenie tej branży w kraju i jedno z największych w Europie – powróciły do Bydgoszczy po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią Covid-19. W uroczystym otwarciu wzięli udział parlamentarzyści, przedstawiciele władz rządowych i samorządowych, m.in. wicewojewoda Radosław Kempinski, wicemarszałek województwa Zbigniew Ostrowski, prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski.

W tym roku w wydarzeniu uczestniczy 210 wystawców, a organizator, Izba Gospodarcza „Wodociągi Polskie”, spodziewa się ok. 10 tys. zwiedzających, przede wszystkim specjalistów z branży: projektantów, instalatorów, eksploatatorów, inżynierów, szefów przedsiębiorstw wodociągowo-kanalizacyjnych.

W programie znalazly się prezentacje poświęcone m.in.: innowacjom w zakresie zdalnego odczytu wodomierzy, zagospodarowaniu wód opadowych i ich ponownym wykorzystaniu, kluczowym aspektom poprawnego doboru i projektowania systemów PEHD w zróżnicowanych warunkach zabudowy i eksploatacji. Przygotowano też panel poświęcony ukraińskiej branży wod-kan i sytuacjom wywołanym przez trwającą wojnę. Zaplanowano także konferencje na temat rozwiązań z innych krajów, m.in. Fińskie Forum Wodne.

Imprezie towarzyszą konferencje, panele doradcze, branżowe konkursy mające wyłonić najlepsze produkty i rozwiązania. Wstęp na targi jest bezpłatny, w tym roku jednak wprowadzono obowiązkową internetową rejestrację dla zwiedzających. Umożliwia ona pobranie bezpłatnego biletu.

Patronat nad wydarzeniem objęli Ministerstwo Infastruktury, wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz, prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski, Wody Polskie.

Na podstawie komunikatów Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego i Urzędu Miasta Bydgoszczy, oprac. mk

Zdjęcia: Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor