Wydarzenia 20 maj 2018 | Redaktor
W Exploseum wielu chętnych z okazji Nocy Muzeów [ZDJĘCIA]

Exploseum/fot. Anna Kopeć

Jedną z atrakcji bydgoskiej odsłony Europejskiej Nocy Muzeów, była możliwość obejrzenia ekspozycji Exploseum. Skorzystało z niej wielu zwiedzających.

Wyprawa do Exploseum to większa wycieczka. Z dojazdem, sumienne zwiedzanie może zająć nawet kilka godzin.  Jednak w sobotę (19 maja) wielu chętnych wybrało właśnie tę atrakcję bydgoskiej odsłony Europejskiej Nocy Muzeów. Wśród nich dostrzegliśmy też uczestników zlotu miłośników motocykli Harley-Davidson. Ci co przybyli do Exploseum nie zawiedli się.  

Uczestnicy mogli wziąć m.in. udział w grze pn. Tajniki Explozycji. Samodzielnie mogli zwiedzać  budynki nr 1133, 1137, 1115, 1145, 1153, gdzie prezentowane są ekspozycje: Alfred Nobel, historia koncernu DAG i DAG Bromberg oraz proces produkcji nitrogliceryny i prochu bezdymnego, historia broni i uzbrojenia, praca przymusowa.

Tutaj tekst Krzysztofa Osińskiego o wybuchowej fabryce

Już na wejściu zaś witała zwiedzających prezentacja obiektów Szlaku TeH2O pn. „Bydgoski przemysł i rzemiosło”.

Do Exploseum uruchomiono specjalną linię autobusową. Chętnych do zwiedzania dowoziły na miejsce m.in. zabytkowe pojazdy, które już niedługo prezentować się będą podczas obchodów 130. rocznicy uruchomienia komunikacji miejskiej w Bydgoszczy.

Więcej o tym wydarzeniu piszemy tutaj

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor