Wydarzenia 29 cze 2019 | Redaktor

W koszarach wojskowych przy ul. Gdańskiej uroczyście otwarto w piątek (28 czerwca) Salę Ceremonialną. Znajdują się w niej pamiątki i fotografie opowiadające historię bydgoskiego garnizonu i dawnych koszar artyleryjskich.

Otwarcie Sali Ceremonialnej odbyło się w ramach obchodów Święta Wojskowych Oddziałów Gospodarczych. W jednostce przy ul. Gdańskiej 147 ma bowiem swoją siedzibę 11 Wojskowy Oddział Gospodarczy. W trakcie uroczystości żołnierze jak i pracownicy cywilni otrzymali odznaczenia i resortowe nagrody za swoją służbę i pracę.

Uroczystego aktu otwarcia poprzez przecięcie wstęgi dokonał komendant jednostki ppłk. Jan Lipiński, a poświęcił ks. dziekan ppłk. Tomasz Paroń. Salę Ceremonialną utworzono w ramach upamiętnienia 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

fot. nadesłane

Gościem honorowym był Krzysztof Drozdowski, członek Towarzystwa Miłośników Miasta Bydgoszczy, który opracował na potrzeby Sali Ceremonialnej teksty dotyczące historii bydgoskiego garnizonu oraz koszar artyleryjskich, a także udostępnił zdjęcia ze swoich zbiorów. W krótkim przemówieniu podkreślił znaczenie Bydgoszczy jako garnizonu wojskowego na przestrzeni wieków.

Po zakończeniu części oficjalnej zebrani goście oraz pracownicy wojskowi wzięli udział w żołnierskim obiedzie przy wojskowych pieśniach wykonywanych przez żeński zespół muzyczny.

red

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor