Wydarzenia 12 sty 2019 | Redaktor
Wbrew tak zwanej ironii losu - piękny konkurs kolęd i pastorałek [ZDJĘCIA]

fot. Łukasz Fac

Weronika Majchrzak BS nr 6 Bydgoszcz wygrała rywalizację solistów w VI Festiwalu Kolęd i Pastorałek. W kategorii zespoły najlepsze zadaniem juty były: Internacki Beat SOSW3 Bydgoszcz i Zespół Muzyczno-Artystyczny SOSW Tuchola.

Konkurs wojewódzki dla dzieci z niepełnosprawnością intelektualną odbył się w piątek (11 stycznia). Weronika ujęła jurorów interpretacją „Kolędy dla nieobecnych”. W festiwalu z roku na rok bierze udział coraz więcej uczestników m.in.: z Grudziądza, Bydgoszczy, Szubina, Kcynia, Tuchola, Kwidzyna, Kołaczkowa, Torunia, Karnowa. Tym razem na scenie zaprezentowało się około 100 wykonawców.

Organizatorzy - Łukasz Fac przy pomocy Ewy Łabendy i Bernadetty Bialeckiej nauczycieli SOSW3 w Bydgoszczy - starają się, aby każdy z uczestników czuł się wyjątkowo, rodzinnie i ciepło. Promując Bydgoszcz co roku festiwal odbywa się w innym miejscu, m.in.: APK w WSG, Sala Sesyjna Rady Miasta w Urzędzie Miasta. W tym roku odbył się już po raz drugi w Kujawsko-Pomorskim Centrum Kultury przy pl. Kościeleckich 6.

fot. Łukasz Fac

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor