Wydarzenia 5 sie 2022 | ak
Weekend nad Kanałem Bydgoskim. Startuje nieme kino i potańcówka „na dechach”

fot. ilustracyjna, Anna Kopeć

W najbliższy weekend warto wybrać się nad Kanał Bydgoski – w sobotę na potańcówkę, w niedzielę – na plenerowe stare kino z muzyką na żywo. Wstęp wolny.

„Potańcówka na dechach” nad Kanał Bydgoskim
Już w sobotę, 6 sierpnia od godziny 19:00 w okolicach VI Śluzy (ul. Bronikowskiego 45) odbędzie się potańcówka „na dechach”. Do tańca zagra zespół Żuki, który w tym roku obchodzi jubileusz 35 – lecia działalności. 

Celem projektu społecznego pt. „Potańcówki nad Kanałem Bydgoskim” jest powrót do tradycji szczególnie tej przedwojennej, gdy życie towarzyskie kwitło nad Kanałem. W czerwcu br. odbyła się pierwsza potańcówka - chętnych do zabawy było sporo, w każdym wieku.

Organizatorzy zaznaczają, że podczas wydarzenia dostępny będzie grill, a także pyszne lody.

Plenerowe stare kino z Charlie Chaplinem
Natomiast w niedzielę, 7 sierpnia 2022 roku o godz. 20:30 organizatorzy zapraszają na nietuzinkowe połączenie kina plenerowego z muzyką na żywo, w wykonaniu smyczkowego zespołu Barock Quartet. To doświadczeni muzycy związani z Filharmonią Pomorską. Od 2009 roku są gospodarzami festiwalu „Muzyka u Źródeł”.

Na dużym ekranie (9x8 metra) obejrzymy najsłynniejszy film i jednocześnie arcydzieło gatunku łączące komedię z historią miłosną – „Gorączkę złota”.  To czarno - biały film z 1925 roku w reżyserii i obsadzie niezapomniany Charlie Chaplin.

Kilkuminutową prelekcję przeprowadzi prof. dr  hab. Piotr Zwierzchowski, pasjonat kina i filmoznawca z Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego.
 

Oba wydarzenia odbędą się w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego nad Kanałem Bydgoskim. 

 

źródło: Oficjalny Serwis Bydgoszczy

ak Autor