Wydarzenia 22 mar 21:00 | Krzysztof Drozdowski
Weekend z koronawirusem

fot. ilustracyjne Pixabey

W trakcie minionego weekendu doszło do trzech nowych zakażeń koronawirusem w województwie kujawsko-pomorskim.

Mijający weekend przyniósł nam w województwie kujawsko-pomorskim kolejne trzy przypadki zakażenia koronawirusem. Tym samym w całym kraju, liczba zakażonych osób wzrosła do 627 przypadków.  

Na godzinę 14.00, w dniu dzisiejszym (22 marca) w województwie kujawsko-pomorskim odnotowano łącznie 18 przypadków zakażenia koronawirusem. 17 osób przebywa w szpitalu zakaźnym w Bydgoszczy. Jedna osoba ze względu na jej dobry stan, przebywa w domowej kwarantannie. Do tej pory hospitalizowano 38 osób, 3109  poddano kwarantannie, a 1514 objęto nadzorem epidemiologicznym.

- Jeśli chodzi o sytuację epidemiologiczną w województwie kujawsko-pomorskim, jesteśmy przygotowani na każdą okoliczność. Apelujemy do mieszkańców województwa by nadal pozostawać w izolacji. Oczywiście dopuszczalne jest wychodzenie na zakupy czy korzystanie ze spacerów. Strońmy jednak od dużych skupisk ludzkich. To jest bardzo ważne, aby ta izolacja, ta kwarantanna taka nasza obywatelska miała sens. Żebyśmy nie zarażali kolejnych osób w naszym otoczeniu - powiedział Adrian Mól, rzecznik prasowy wojewody kujawsko-pomorskiego.

inf. na podst. KPUW w Bydgoszczy

 

Krzysztof Drozdowski

Krzysztof Drozdowski Autor

Publicysta, autor wielu książek historycznych.