Wydarzenia 14 gru 2017 | Redaktor
Weź udział w fitness, pomóż Filipkowi

Oficjalny plakat

Zajęcia na trampolinach, zumba, wykład o żywieniu i analiza składu ciała – to wszystko czeka na uczestników „Charytatywnego Maratonu Fitness dla Filipka”. Dochód z akcji, która odbędzie się w sobotę (16 grudnia) w MDK nr 2, zostanie przeznaczony na rehabilitację chłopca z rzadką chorobą genetyczną.

Organizatorzy maratonu, na co dzień instruktorzy fitness, właśnie na sali ćwiczeń dowiedzieli się o sytuacji chłopca i jego mamy. – Filipek to wesoły 2-latek, który cierpi na chorobę Pradera-Williego. Wiąże się ona z bardzo niskim napięciem mięśniowym: Filipek, gdy się urodził, praktycznie się nie poruszał, nie ssał, nie płakał – tłumaczy Daria Kalemba, pomysłodawczyni akcji. – Drugim bardzo groźnym objawem jest niepohamowany głód. Chorzy wcale nie czują sytości – opowiada.

Osoby z chorobą Pradera-Williego wymagają stałej rehabilitacji. – Niskie napięcie mięśniowe to opóźniony rozwój mowy, ciągła walka o prosty kręgosłup i utrzymanie prawidłowej masy ciała – wyjaśnia instruktorka.

W sfinansowaniu leczenia ma pomóc właśnie sobotni maraton fitness. Wstęp od minimum 20 zł. Podczas wydarzenia będzie można kupić ciasta i pierniczki, a także zrobić analizę składu ciała (sprawdzenie zawartości tkanki tłuszczowej oraz mięśniowej w organizmie, wieku metabolicznego, nawodnienia organizmu).

– Ty także możesz na gwiazdkę sprezentować Filipkowi lepsze życie. On na Ciebie liczy – zachęcają na Facebooku organizatorzy akcji.

Wstęp do MDK nr 2 (ul. Leszczyńskiego 42) od godz. 14.30.

Program:

15.00 JUMPit Fitness (Daria Kalemba) 

16.00 wykład pt. ,,Zmień nawyki żywienia – zyskaj pewność siebie" (Adrianna Tucholska z MedFood) 

17.00 Elite POWER Workout (Aleksandra Wojtyś i Ania Mikołajska) 

17.45 Zumba (Paweł Paczyński)

Na zajęcia na trampolinach obowiązują zapisy. Kontakt z organizatorami - kliknij tutaj.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor