Wydarzenia 8 sie 2018 | Redaktor
Więcej połączeń autobusowych z ościennymi gminami

Od lewej: wójt Osielska Wojciech Sypniewski, prezydent Rafał Bruski, wójt Dobrcza Krzysztof Szala/fot. Anna Kopeć

We wrześniu uruchomione zostanę nowe międzygminne linie autobusowe. Stosowną umowę podpisali w środę (8 sierpnia) wójtowie Osielska, Dobrcza i prezydent Bydgoszczy.

Od początku września zacznie kursować linia nr 97 obsługująca miejscowości położone we wschodniej części gminy Dobrcz. Autobusy pojadą od pętli w Łoskoniu przez Strzelce Dolne, Strzelce Górne, Gądecz, Włóki, Trzęsacz aż do Kozielca. Zaplanowano pięć kursów w dni powszednie, trzy kursy w dni wolne.

Z kolei w połowie września, po zakończeniu prac na ul. Leśnej w Osielsku uruchomiona zostanie linia nr 98. Umożliwi ona dojazd z pętli Przylesie w Nowym Fordonie przez osiedle Eskulapa,  Czarnówczyn, Osielsko do Maksymilianowa. Część kursów będzie dojeżdżać do Bożenkowa. Autobusy odbędą 10 kursów w dni powszednie, z czego pięć skróconych do Maksymilianowa oraz trzy kursy w dni wolne.

 - Opóźnienie wynika z budowy kolektora, który połączy naszą gminę z siecią kanalizacyjną Bydgoszczy – tłumaczył Wojciech Sypniewski, wójt gminy Osielsko. Do tej pory przez tę gminę kursowały dwie linie międzygminne 93 i 94. Osielsko zwiększy swoją dotację do komunikacji z miliona stu tysięcy rocznie do blisko dwóch milionów złotych. – Wielu naszych mieszkańców pracuje w Bydgoszczy, wielu uczniów uczęszcza tu do szkoły – tłumaczył Sypniewski. – Wychodzimy naprzeciw ich potrzebom.

- Liczę, że w przyszłości komunikacja międzygminna dotrze również do stolicy naszej gminy. Na razie będziemy bacznie monitorować obłożenie linii do Kozielca – mówił Krzysztof Szala, wójt Dobrcza.

Wójtowie złożyli w środę (8 sierpnia) podpisy pod trójstronną umową z Bydgoszczą. Obaj podkreślali, że przewozy organizowane przez MZK wyróżniają się jakością. – Do tej pory nie było prawie żadnych zakłóceń – mówił Sypniewski. – Wypadła zaledwie połowa jednego kursu.

Zachwalał też bydgoski tabor.

Oprócz nowych linii wydłużona zostanie trasa autobusu 94, aż do Nekli (10 kursów w dni powszednie i trzy w dni wolne). Autobusy dojadą także do ogrodów działkowych.

  - Nowe linie podmiejskie to dla mieszkańców partnerskich gmin jeszcze łatwiejszy dojazd do centrum. Z drugiej strony nowe linie ułatwią też podróże bydgoszczanom, którzy chcą dojechać do swoich ogrodów działkowych – tłumaczył prezydent Rafał Bruski.

Sieć linii międzygminnych

fot. Anna Kopeć 

 

część północna/materiał UMB

część południowa/materiał UMB

 

 

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor