Wydarzenia 22 wrz 14:42 | Redaktor
Wizz Air uruchamia rejsy z Portu Lotniczego Bydgoszcz

mat. Portu Lotniczego w Bydgoszczy

W sezonie zimowym do siatki połączeń Portu Lotniczego Bydgoszcz dołącza nowy przewoźnik - węgierskie linie lotnicze od grudnia będą obsługiwać rejsy do Londynu Luton.

Węgierskie linie po raz pierwszy w historii zaoferują połączenia z Bydgoszczy. – Wizz Air to długo wyczekiwany nowy przewoźnik w ofercie Portu Lotniczego Bydgoszcz S.A. Dzięki tej współpracy zwiększamy oferowanie i dostępność komunikacyjną do regionu kujawsko-pomorskiego. Z węgierskim przewoźnikiem wiążemy duże nadzieje na dalszy rozwój siatki połączeń. Londyn Luton to pierwsze, ale nieostatnie słowo nowego przewoźnika – mówi Edward Hartwich, delegat Rady Nadzorczej Portu Lotniczego Bydgoszcz S.A.

Obsługiwane przez Wizz Air rejsy do Londynu Luton będą odbywać się dwa razy w tygodniu – we wtorki i soboty. Pierwszy lot zaplanowano na wtorek 13 grudnia. Samolot z Londynu wystartuje o godz. 13.50, w Bydgoszczy wyląduje o 16.00. Lot powrotny odbędzie się o godz. 16.35. W Londynie samolot wyląduje o godz. 18.50.

W poniedziałek (20 września) bydgoski port ogłosił także, że w sezonie zimowym siatka połączeń zostanie rozszerzona o rejsy do Birstolu, obsługiwane przez irlandzkiego przewoźnika Ryanair.

Węgierskie linie lotnicze Wizz Air to trzecie największy przewoźnik w Polsce. Każdego roku w Polsce z rejsów oferowanych przez WIZZ korzysta blisko 9,5 mln pasażerów (dane za 2019 rok). Flota przewoźnika to 160 statków powietrznych, którą tworzą dwa typy samolotów Airbus – A320, który pomieści ponad 180 podróżnych oraz A321, na którego pokładzie znajduje się 230 miejsc. 

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor