Wydarzenia 15 sie 19:43 | kp
Wojewódzkie obchody upamiętniające setną rocznicę Bitwy Warszawskiej [ZDJĘCIA]

fot. Sławomir Kowalski/ UMWKP

W sobotę, 15 sierpnia we Włocławku odbyły się wojewódzkie obchody upamiętniające setną rocznicę Bitwy Warszawskiej. Zobacz fotorelację z tego wydarzenia.

Bitwa Warszawska stoczona w sierpniu 1920 roku uznawana jest za jedno z najważniejszych zwycięstw polskiej armii. Sto lat temu walki toczyły się również na przedpolach Włocławka i to właśnie w tym mieście w sobotę (15 sierpnia) odbyły się wojewódzkie obchody upamiętniające setną rocznicę tych wydarzeń.

fot. Sławomir Kowalski/ UMWKP

Świętowanie rozpoczęło się od złożenia kwiatów pod Pomnikiem Obrońców Wisły, następnie na placu przed Bazyliką Katedralną pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny odbyła się uroczystość wojskowa. O 12.00 mszę świętą odprawił biskup Wiesław Mering. Następnie z katedry ulicami miasta ruszył przemarsz. 

fot. Sławomir Kowalski/ UMWKP

Tego dnia na budynku delegatury Urzędu Marszałkowskiego (ul. Bechiego 2) odsłonięta została tablica poświęcona bohaterom Cudu nad Wisłą. Z kolei na Bulwarach im. Marszałka Piłsudskiego mieszkańcy korzystali z licznych atrakcji. Program wydarzeń wypełniony był od godziny 9.00 do 18.00. Na mieszkańców czekały liczne atrakcje, o czym można poczytać tutaj.

źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko – Pomorskiego

kp Autor