Wydarzenia 10 mar 2023 | Redaktor

fot. KMP Bydgoszcz

Trzech mężczyzn mających związek z kradzieżami, włamaniami i uszkodzeniami mienia zatrzymali policjanci z komisariatu w Koronowie. Mężczyźni swoim działaniem spowodowali łączne straty na kwotę ponad 55 tysięcy złotych.

Wszystko zaczęło się od zgłoszenia otrzymanego od świadka, który w nocy z poniedziałku na wtorek (6/7.03.2023) zauważył mężczyzn kradnących kable. Natychmiast poinformował o tym dyżurnego z koronowskiego komisariatu. Po przybyciu na miejsce okazało się, że sprawcy zdążyli się oddalić. Opatrolowując pobliski teren policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego koronowskiego komisariatu zlokalizowali porzucony na polu, otwarty pojazd, w którym ujawnili nietypowe zwoje z kablami- ponad 500 metrów bieżących, które zostały przez policjantów zabezpieczone. Na miejsce przybyli również przewodnicy psów służbowych wraz z podopiecznymi. Policyjne psy doprowadziły do odnalezienia kolejnych trzech miejsc, w których pozostawione były pocięte kable.

W konsekwencji działania dzielnicowych oraz kryminalnych z Koronowa doprowadziły do zatrzymania trzech mieszkańców gminy Sicienko w wieku 22, 31 i 34 lat mających związek z kradzieżami kabli w różnych miejscach na terenie gminy Sicienko. Mężczyźni ukradli łącznie 2200 metrów kabli o łącznej wartości 24 tysięcy złotych.

Ponadto okazało się, że odpowiadają również za inne czyny, których dopuścili się na przestrzeni ostatnich tygodni. Poza tym łupem sprawców padł sprzęt rtv i agd, sprzęt ogrodowy, kompletne koła od pojazdu.

Najwięcej, bo 14 zarzutów usłyszał 31-latek, który odpowie za pięć kradzieży z włamaniem, sześć kradzieży, dwa uszkodzenia mienia oraz posiadanie nielegalnych substancji. Jego starszy „wspólnik” odpowie za cztery kradzieże, a młodszy za kradzież i kradzież z włamaniem.

 

Łącznie sprawcy swym przestępczym działaniem narazili osoby prywatne oraz firmę na straty sięgające ponad 55000zł. Wszystkim grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

 

źródło: KMP Bydgoszcz

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor