Wydarzenia 16 lis 2018 | Redaktor
Wyjątkowy dzień dla seniorów [ZDJĘCIA]

fot. K-PCK

Układanie fryzur, badanie wzroku słuchu oraz wykłady oraz mnóstwo innych propozycji, które czekały na seniorów w Salonie Hoffman Kujawsko-Pomorskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy.

15 listopada 2018 r. w Salonie Hoffman Kujawsko-Pomorskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy odbył się Dzień Seniora zorganizowany przez Pracownię Integracji Międzypokoleniowej. Nie było żadnych zapisów czy limitu uczestników, każdy kto miał chęć oraz możliwość mógł przyjść i skorzystać z wybranego bloku lub ze wszystkich atrakcji.

W domowej atmosferze seniorzy mogli  skorzystać z otwartych wykładów oraz bezpłatnych badań i ofert.

Na bezpłatne układanie fryzur seniorów zaprosili uczniowie i nauczyciele z Zespołu Szkół nr 1 w Bydgoszczy.

Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych we współpracy z Laboratorium VITALABO robiła pomiary ciśnienia i poziomu cukru we krwi.

Firma SEKA zapraszała na bezpłatne kursy komputerowe.

Salony Optyczne Vision Express i Doktor Marchewka bezpłatnie badały wzrok i doradzały w wyborze szkieł.

Firma AMPLIFON bezpłatnie badała słuch.

Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Toruniu zapoznawał uczestników z działalnością Regionalnego Centrum Informacji Senioralnej.

Poradnia VITBERG prezentowała zalety wibroterapii.

SKK zachęcało do korzystania z usług terapeutów zajęciowych oraz prezentowało formy terapii manualnej i ćwiczenia pamięci.

Firma Promedica przedstawiła ofertę usług opiekuńczych dla osób starszych.

Wykłady dotyczące zdrowia i aktywności seniorów poprowadzili: Aneta Okoniewska i Mirosława Kierblewska z Oddziału Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Bydgoszczy, Radosław Perkowski z Katedry i Kliniki Geriatrii Collegium Medicum Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, Karolina Kramkowska z Wydziału Nauk Pedagogicznych Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu, Marta Miętus z Firmy AMPLIFON, Agata Śliwicka z SKK w Bydgoszczy, Katarzyna Szewczyk z Filharmonii Pomorskiej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Bydgoszczy oraz Joanna Sikora i Tomasz Sawula z Poradni VITBERG.

Wydarzenie było objęte patronatem medialnym ogólnopolskiego magazynu Głos Seniora z Krakowa.

Źródło: K-PCK w Bydgoszczy

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor