Wydarzenia 27 sie 2020 | materiał partnera
Wzmożona kontrola w pojazdach komunikacji miejskiej

fot. Anna Kopeć, archiwum

Od piątku (28 sierpnia) będą dodatkowe patrole bydgoskiej straży miejskiej. W pojazdach komunikacji publicznej wzmożone zostaną kontrole dotyczące przestrzegania obowiązku zakrywania ust i nosa przez pasażerów.

Koniec wakacji i sezonu urlopowego zapewne wpłynie na zwiększenie ilości pasażerów przemieszczających się komunikacją miejską. Dlatego tak ważne jest przestrzeganie obowiązku zakrywania ust i nosa w pojazdach komunikacji zbiorowej i zachowanie zalecanego dystansu społecznego.

Jak informuje straż miejska - W pierwszych dniach kontrole będą miały charakter prewencyjny i polegać będą głównie na zwracaniu uwagi lub udzielaniu pouczeń. 

Patrole będą dysponować zapasem maseczek jednorazowych. W razie konieczności, zostaną one przekazane pasażerom, którzy z różnych przyczyn nie będą ich mieli przy sobie.

Należy jednak pamiętać, że niestosowanie się do obowiązku zakrywania ust i nosa w pojazdach komunikacji publicznej stanowi wykroczenie, za które można nałożyć mandat w wysokości do 500 złotych i skierować sprawę do Sanepidu w celu wymierzenia kary administracyjnej.

źródło: strazmiejska.bydgoszcz.pl, oprac. red.