Wydarzenia 1 lis 2018 | Redaktor
Zaduszki jazzowe: Nadolny - Cichocki – Biskupski

Materiał MCK Bydgoszcz

Miejskie Centrum Kultury zaprasza w piątek (2 listopada) do Pałacu Nowego w Ostromecku. Początek koncertu godz. 18.00. Wstęp wolny.

Muzyka zespołu to jazzowy mainstream poparty kompetencją i wirtuozerią wykonawców. To kompilacja praktyki i energii doświadczonych muzyków z wigorem i witalnością młodości. Większość repertuaru stanowić będą kompozycje artystów, którzy odeszli w tym roku do wiecznej orkiestry. Usłyszymy m.in. muzyczne wspomnienia takich artystów jak Tomasz Stańko, Jerzy Milian, Cecil Taylor, Aretha Franklin i jazzowe adaptacje piosenek Kory Jackowskiej.

Jacek Cichocki - Fortepian

Pianista i kompozytor, absolwent Policealnego Studium Jazzowego w Warszawie, Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach oraz Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy. Laureat wielu nagród na konkursach muzyki jazzowej (m.in.: I nagroda - Krokus Jazz Festiwal 2005, II nagroda - Tarnów Jazz Contest 2008, I nagroda - X Hanza Jazz Festiwal 2014), a także laureatem konkursu improwizacji do filmu Transatlantyk Instant Composition Contest 2015.

Grzegorz Nadolny – kontrabas

Znakomity muzyk, kompozytor, wszechstronny basista z jednakowym powodzeniem grający na gitarze basowej, jak i kontrabasie. Bydgoski artysta od wielu lat jest podporą licznych formacji pochodzących z tego miasta. Oprócz muzykowania zajmuje się pracą pedagogiczną. Prowadzi klasę kontrabasu jazzowego w rodzimej Akademii Muzycznej oraz jest autorem cyklu edukacyjnych koncertów pt: "Bydgoska Akademia Jazzu". Zajmuje się także publicystyką kulturalną na łamach bydgoskich gazet i czasopism.

Piotr Biskupski – perkusja

Absolwent Akademii Muzycznej w Poznaniu w renomowanej klasie prof. J. Zgodzińskiego. Wykładowca Akademii Muzycznych w Bydgoszczy i Łodzi. W grze na perkusji ponad wszystko ceni melodykę i wrażliwość na barwę instrumentu. Perkusja w jego rękach jest instrumentem nie tylko rytmicznym. Znakomity technik i doświadczony muzyk studyjny. Jest bardzo wysoko cenionym pedagogiem gdzie jako kierownik zakładu Jazzu i muzyki estradowej w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy z tytułem doktora habilitowanego prowadzi klasę perkusji. Odznaczony medalem za szczególne osiągnięcia dla kultury narodowej Gloria Artis.

Źródło: Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor