Wydarzenia 28 sie 2018 | Redaktor
Zawisza oficjalnie wraca na Zawiszę! Umowa podpisana

fot. Anna Kopeć

Piłkarze Zawiszy wracają z wygnania w Potulicach. We wtorek (28 sierpnia) CWZS „Zawisza” podpisał z SP „Zawisza Bydgoszcz” umowę o użyczenie swoich obiektów na potrzeby szkoleniowe.

Przypomnijmy, że umowa to efekt porozumienia, jakie zostało zawarte 2 sierpnia. Tego dnia nadzwyczajne Walne Zgromadzenie CWZS na wniosek zarządu miało podjąć uchwałę o wykluczeniu SP „Zawisza Bydgoszcz” ze swoich struktur. To posunięcie było następstwem wyroku sądu z początku lipca, który uznał podobną uchwałę sprzed trzech lat za nieważną, co w efekcie automatycznie oznaczało, że wygnani do Potulic piłkarze mają prawo powrotu na Gdańską 163.

Z wyrokiem nie chcieli pogodzić się działacze CWZS. Powrotu SP „Zawisza Bydgoszcz”, nie chciał też prezydent miasta Rafał Bruski, który unikał wykonania uchwały Rady Miasta, zobowiązującej go do podjęcia wszelkich działań, aby do takiego powrotu doprowadzić.

Zamiast decyzji o wykluczeniu zostało jednak zawarte porozumienie. - Przeszłość odcinamy grubą kreską, tworzymy nową historię bydgoskiej piłki i zapisujemy ją na czystej karcie - oświadczyli na wspólnej konferencji prasowej prezes Waldemar Keister (CWZS Zawisza) oraz prezes Krzysztof Bess (SP Zawisza).

Od lewej Krzysztof Bess, Waldemar Keister/ fot. Anna Kopeć

Prezes Keister podkreślił wówczas, że porozumienie wymaga jeszcze doprecyzowania.  -Potrzebujemy  trochę czasu, żeby nie okazało się, że zrobiliśmy coś za szybko i skutkuje to negatywnymi reakcjami - mówił 2 sierpnia. Ustalenia pozwoliły we wtorek (28 sierpnia) podpisać umowę, na mocy której SP Zawisza znów może korzystać z obiektów Cywilno-Wojskowego Związku Sportowego Zawisza. Kształt umowy negocjowali ze strony SP Zawisza prezes Krzysztof Bess i wiceprezs Adam Bułat, a ze strony CWZS prezes Waldemar Keister i wiceprezes Dariusz Bednarek przy aktywnym udziale pozostałych wiceprezesów związku.

Przez ostatnie dwa sezony Zawisza grał gościnnie w Potulicach. Stowarzyszenie postanowiło odbudować drużynę piłkarską seniorów po krachu spółki WKS Zawisza i wycofaniu się z Bydgoszczy Radosława Osucha. Piłkarze zaczęli ligową grę od najniższej klasy rozgrywkowej. Co roku osiągali awans i najbliższy sezon rozpoczęli 11 sierpnia w V lidze.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor