Wydarzenia 15 sie 2019 | Redaktor
Zawisza przegrał z Lechem [ZDJĘCIA]

Debiut piłkarzy Zawiszy Bydgoszcz w IV lidze przyniósł kibicom zawód. Po przeciętnej grze bydgoszczanie przegrali na boisku przy ul. Sielskiej z Lechem Rypin 0:1.

Trener Zawiszy jacek łukomski zadysponował do gry nastepujący skład:

Przed meczem prezes Kujawsko-Pomorskiego Związku Piłki Noznej, Eugeniusz Nowak wręczył kapitanowi bydgoskiego zespołu Adamowi Wiśniewskiemu puchar za wygranie rozgrywek w lidze okręgowej.

Lech Rypin to solidny zespół na tym poziomie rozgrywek. W ostatnich latach zajmował w IV-ligowej tabeli miejsca ósme, siódme, czwarte, dziewiąte, trzecie. W pierwszej kolejce obecnego sezonu zagrał już na boisku przy ul. Sielskiej w Fordonie. Uległ w pierwszej kolejce Budowlanemu KS 0:3.

Ale w czwartek (15 sierpnia) Lech Rypin wyszedł na boisko ofensywnie nastawiony. Większość czasu w pierwszej części gra toczyła się na połowie Zawiszy. Bydgoszczanie przygotowani byli na grę z kontry, ale żadna z nich nie zakończyła się powodzeniem. Skutecznie były rozbijane przez obrońców i bramkarza gości.

Na drugą połowę Jacek Łukomski wprowadził do gry Artura Cielasińskiego za Mateusza Wrcuka i Rafała Piekusia za Patryka Straszewskiego. Wydawało się, że Zawisza zaatakuje. Tymczasem w 49 minucie po błędzie bydgoskiej obrony bramkę zdobył Lech Rypin po strzale Maciej Różnowskiego.

Zawisza dążył do wyrównania. Na boisku pojawił się Tomasz Prejs za Korneliusza Sochania, a kilka minut później Adama Wiśniewskiego zmienił Wojciech Ruczyński.

Bydgoszczanie stworzyli kilka groźnych sytuacji, ale nie potrafili ich wykorzystać ani Rafał Piekuś, ani Patryk Kozłowski. Nie pomogło nawet desperackie przesunięcie w końcówce spotkania z obrony do ataku Michała Żurowskiego.

Ostatecznie Zawisza przegrał 0:1. W niedzielę (18 sierpnia) niebiesko-czarni zagrają z Pomorzaninem Toruń, który w środę zremisował z chemikiem Bydgoszcz 0:0. Mecz odbędzie się godz. 17.00 na stadionie przy ul. Sielskiej w Fordonie.