Wydarzenia 16 sie 2022 | mk
Pływackie emocje na Wyspie Młyńskiej. Za nami „Woda Bydgoska”

Blisko 400 pływaków w poniedziałek (15 sierpnia) wzięło udział w zawodach „Woda Bydgoska” w nurcie Brdy. Nie brakowało też atrakcji towarzyszących, w tym eventu „Zero jest ok” Fundacji Otylii Jędrzejczak. Mistrzyni olimpijska wraz z ratownikami uczulała na zagrożenia związane z wypoczynkiem nad wodą.

Zawodnicy z różnych części Polski rywalizowali na jednym z trzech dystansów w nurcie Brdy. Na dystansie 650 m walczyło 150 osób. Najlepszy okazał się Mikołaj Jednaszewski z czasem 7:46, drugi był Maciej Guliński (8:13), a trzecie miejsce zajął Bartosz Ciężki (8:17). Wśród pań najszybsza była Dominika Sadowska (9:13), która zaledwie o sekundę wyprzedziła Aleksandrę Dudek (9:14), jako trzecia do mety dotarła Dominika Ronkiewicz (9:43).

Na dystansie 1600 m zwyciężył Jacek Nowacki (17:27), na drugim miejscu uplasował się Kacper Szczepański (17:32), na trzecim Bartosz Kapała (17:39). Wśród zawodniczek najlepsza była Alicja Figas (19:33), drugie miejsce zajęła Roksana Sujkowska (19:34), a trzecie Hanna Bakuniak (20:02).

Najdłuższy dystans, 2800 m, najszybciej pokonali Szymon Kapała (33:10), Piotr Woźniak (34:05) i Konrad Kozłowski (35:30). Wśród zawodniczek triumfowały Martyna Kraszewska (36:28), Karolina Szalast (36:54), Kinga Paradowska (37:50). Dla najlepszych na dwóch najdłuższych dystansach przygotowano nagrody pieniężne.

W czasie trwania zawodów na Wyspie Młyńskiej nie zabrakło atrakcji dla kibiców, w tym dmuchanego toru przeszkód, animacji wodnych i zajęć edukacyjnych związanych z ratownictwem wodnym. Częścią wydarzenia był event „Zero jest ok – bezpiecznie nad wodą” przygotowany przez Fundację Otylii Jędrzejczak. – Nie mówimy o tym, jak ratować już w tym momencie, kiedy ktoś tonie, tylko o tym, jak się zachowywać nad wodą, by nie tonąć – podkreśla mistrzyni olimpijska.

Zdjęcia: Urząd Miasta Bydgoszczy (bydgoszcz.pl/Facebook)