Wydarzenia 21 mar 2018 | Redaktor
Zbudujemy lepszy świat [ŚWIATOWY DZIEŃ OSÓB Z ZESPOŁEM DOWNA]

„Dziecięcym Graffiti” w PARK17/fot. Anna Kopeć

„Dziecięce Graffiti” sportowo świętowało Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa.

W środę (21 marca) „Dziecięce Graffiti” zorganizowało imprezę w centrum zabaw i trampolin PARK17 przy ul. Chodkiewicza. W programie było skakanie na trampolinach, baraszkowanie na gigantycznych dmuchańcach, hasanie na trzypoziomowym małpim gaju, animacje, zabawy plastyczne i terapia śmiechem DR Clown oraz poczęstunek dla wszystkich. A wszystkie te atrakcje w związku ze Światowym Dniem Osób z Zespołem Downa.

Akcję wspierały: PARK 17 w Bydgoszczy, Bydgoskie Kajaki, KRD- Bydgoszcz obsługa poligraficzno-reklamowa, Dr Clown oddział Bydgoszcz, Grupa LOK „Wataha”, Grupa Deix Studio, ZS Chemicznych w Bydgoszczy, ZS Nr 1 w Bydgoszczy, Katedra i Zakład Podstaw Kultury Fizycznej CM UMK w Bydgoszczy.

- W tym roku to już trzecia impreza związana z obchodami naszego święta - Światowego Dnia Osób z Zespołem Downa – podkreśla Piotr Częstochowski twórca „Dziecięcego Graffiti”. - Świętowanie rozpoczęliśmy od Konferencji, którą organizowaliśmy na początku miesiąca w partnerstwie z Okręgową Radą Adwokacką w Bydgoszczy  pn. „Ubezwłasnowolnienie - temat niezwykle delikatny i bardzo potrzebny”.

W zeszłym tygodniu w ramach obchodów odbyło się kolejne z cyklu „Spotkanie Muzealne z Dziecięcym Graffiti”, które są realizowane w współpracy z Muzeum Okręgowym im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy.

Z kolei za tydzień (28 marca) odbędzie się ostatnie spotkanie kończące obchody Światowego Dnia Osób z Zespołem Downa z „Dziecięcym Graffiti”. – Będzie to wykład w ramach cyklu „Medyczna Środa”, po którym spotkamy się z rodzicami, aby omówić szczegóły udziału w warsztatach prowadzonych przez Katedrę i Zakład Muzykoterapii dla naszych podopiecznych, do których zaprosił nas dr hab. sztuki muzycznej Wojciech Pospiech, prof. UMK – zapowiada Częstochowski.

Zachęca też do wysłuchania hymnu osób niepełnosprawnych z zespołem Downa Dziecięce Graffiti” pt. „Zbudujemy lepszy świat”.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor