Wydarzenia 22 wrz 2018 | Redaktor
Zieleń i mała architektura mają ożywić Stary Rynek po remoncie. Konkurs

materiał UMB

Miasto rozpisało konkurs dla studentów i absolwentów szkół wyższych na projekt małej architektury i zieleni na płycie Starego Rynku. Jak tłumaczy ratusz: „wszystko po to, aby serce miasta było estetyczną wizytówka Bydgoszczy i jednocześnie funkcjonalnym miejscem dla wszystkich mieszkańców”.

W komunikacie dla mediów Urząd Miasta Bydgoszczy pisze: „Rewitalizacja Starego Rynku rozpoczęła się pod koniec czerwca tego roku. Obecnie prowadzone są roboty przy podbudowie centralnej części płyty, na której będą ułożone granitowe płyty oraz prace brukarskie. Po zakończeniu remontu będzie możliwość uatrakcyjnienia płyty i wprowadzenia takich elementów, które podniosą zarówno estetykę tego miejsca, jak i funkcjonalność”.

Konkurs na małą architekturę i zieleń na Starym Rynku dotyczy: „zaprojektowania stylizowanej ławki miejskiej oraz kwietnika, którego forma nawiązywać będzie do charakteru Starego Miasta i który współgrać będzie z przestrzenią Starego Rynku. Ławka i kwietnik powinny zawierać zakomponowany herb Miasta w stylizowanej oprawie”.

W konkursie mogą wziąć udział studenci lub absolwenci uczelni wyższych o szeroko pojętym kierunku projektowym i artystycznym w Polsce. Jak podaje ratusz: „Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest dostarczenie projektu zgodnego z wymaganiami regulaminu, a sama praca konkursowa powinna zawierać plik z projektem na nośniku cyfrowym i minimum trzemy wizualizacje ławki miejskiej i kwietnika, w tym co najmniej jedna z wizualizacji powinna pokazywać wkomponowaną ławkę i kwietnik w przestrzeń Starego Rynku w Bydgoszczy. Na konkurs można nadesłać łącznie do 5 propozycji ławek i kwietników miejskich”.

Prace konkursowe z dopiskiem „Konkurs na projekt małej architektury na Starym Rynku w Bydgoszczy" należy dostarczyć na adres: Urząd Miasta Bydgoszcz, PLASTYK MIASTA Marek Iwiński, ul. Grudziądzka 9-15, 85-130 Bydgoszcz.

Nieprzekraczalny termin dostarczenia prac upływa 16 listopada br. 

Źródło: UMB

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor