Wydarzenia 8 paź 19:51 | ak
„Złap bakcyla nauki”. Bydgoski Festiwal Nauki niebawem

fot. archiwum, bw

W najbliższy poniedziałek, 11 października rusza Bydgoski Festiwal Nauki. Będzie to już jedenasta edycja imprezy, a jej maksymą hasło: „Złap bakcyla nauki”. W tym roku Festiwal odbędzie się w zmienionym terminie i po raz pierwszy w formule online. Niezmiennie na uczestników czekać będzie mnóstwo naukowych atrakcji.

Bydgoski Festiwal Nauki jest wydarzeniem popularnonaukowym, organizowanym co roku przez środowiska akademickie. W gronie organizatorów są: Uniwersytet Kazimierza Wielkiego, Politechnika Bydgoska, Wyższa Szkoła Gospodarki, Collegium Medicum UMK oraz Bydgoska Szkoła Wyższa.

W dniach od 11 do 22 października każda z pięciu uczelni/organizatorów zaproponuje od 5 do 10 filmów – nagrań różnych form przekazywania wiedzy (m.in. eksperymenty, warsztaty, wykłady). Zobaczymy m.in. nowoczesną aparaturę badawczą, dowiemy się czym jest „chemiczna lokomotywa”, jak w  historii szyfrowano informacje oraz – jak rozpoznać „fake newsy”?

Część oferty programowej przybierze formę interaktywną – odbiorcy będą mogli wykonać zadania samodzielnie w domu lub w szkole pod czujnym okiem nauczyciela lub rodzica. Propozycje kierowane są do różnych grup odbiorców – bez względu na wiek, płeć czy grupę zawodową, każdy znajdzie coś dla siebie. Nie zabraknie konkursów dla dzieci i młodzieży.

Filmy zostaną zamieszczone na kanale YouTube Bydgoskiego Festiwalu Nauki. Inauguracja wydarzenia odbędzie się w  wyjątkowych wnętrzach Młynów Rothera, we współpracy z bydgoskim Parkiem Kultury. 

Więcej o Bydgoskim Festiwalu Nauki tutaj.

Na podst. programu BFN, UMB

ak Autor