Wydarzenia 9 lis 2018 | Redaktor

W związku z imprezami z okazji 100. lecia odzyskania niepodległości szykują się duże zmiany w organizacji ruchu w centrum, Bydgoszczy. A poniedziałek (12 listopada) komunikacja miejska będzie jeździć według niedzielnych rozkładów jazdy.

Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy informuje,  że na czas trwania obchodów oraz biegu pn. „Bydgoski Bieg Niepodległości” zaplanowane zostało wprowadzenie czasowej organizacji ruchu na: placu Wolności, ul. Gdańskiej, ul. Kamiennej, ul. Sułkowskiego, ul. Chodkiewicza, ul. 20 stycznia 1920 r., ul. Paderewskiego, ul. Staszica, ul. 3 Maja, ul. Piotra Skargi, ul. Konarskiego, ul. Jagiellońskiej i ul. Gimnazjalnej.

Na potrzeby obu wydarzeń wprowadzony zostanie całkowity zakaz zatrzymywania się na: placu Wolności i na ul. 20 stycznia 1920 r., na parkingu przed Filharmonią Pomorską - od dnia 08 listopada 2018 roku od godz. 17:00, natomiast na ul. Gimnazjalnej od dnia 10 listopada 2018 roku od godz. 17:00.

Zaplanowano też wyłączenie z ruchu aut: placu Wolności, ul. Gimnazjalnej i ul. Piotra Skargi. Wyłączenie nastąpi w dniu: 11 listopada 2018 roku od godz. 08:00. W związku z tym, dojazd do ulicy Gdańskiej ulicami: Gimnazjalną, plac Wolności oraz ul. Konarskiego, ul. Piotra Skargi, nie będzie możliwy.

Na pozostałych ulicach ruch drogowy będzie wstrzymywany wyłącznie na czas trwania biegu, począwszy od godz. 14:45. Po przebiegnięciu ostatniego z biegaczy, służby porządkowe organizatora zawodów wraz z policją będą przywracały ruch na drogach. Końca utrudnień należy spodziewać się około godz. 18:00.

W związku z ogłoszeniem 12 listopada 2018r. dniem wolnym od pracy, komunikacja miejska będzie jeździła według niedzielnych rozkładów jazdy.

Źródło: ZDMiKP

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor