Wydarzenia 25 paź 2018 | Redaktor
Zmiana ruchu na Wojska Polskiego

materiał ilustracyjny / fot. Pixabay

Na Kapuściskach trwa przebudowa trasy tramwajowej. W nocy z soboty na niedzielę (z 27 na 28 października) zmieni się tymczasowa organizacja ruchu.

W ciągu ul. Wojska Polskiego od pętli Magnuszewska do węzła komunikacyjnego Wojska Polskiego, Szpitalna, Szarych Szeregów, Bełzy przebudowywana jest infrastruktura transportu szynowego. W ostatnich tygodniach  dokończono rozbiórkę starych torowisk i powstała konstrukcja nowej południowej jezdni na odcinku od Magnuszewskiej do Szpitalnej. Wykonawca, firma ZUE S.A., rozpoczyna kolejny etap robót.

W związku z tym w nocy z soboty na niedzielę (z 27 na 28 października) zostanie zmieniona tymczasowa organizacja ruchu na ul. Wojska Polskiego, na odcinku od ul. Magnuszewskiej do ul. Bełzy. W tej chwili pojazdy jeżdżą jednią północną Wojska Polskiego, wykorzystując drogę tymczasową, poprowadzoną przez torowisko. Zmiana będzie polegała na przeniesieniu ruchu na nowo wybudowaną południową jezdnię ul. Wojska Polskiego z wykorzystaniem tych samych przejazdów przez torowisko.

Rozbudowa węzła Szarych Szeregów umożliwi m.in. kierowanie  tramwajów z ulicy Wojska Polskiego (od strony centrum) na Szpitalną. W ten sposób linie, które będą kursować nowym torowiskiem po Kujawskiej  będą mogły dojechać także na Glinki. Zakończenie całej inwestycji  planowane jest jesienią przyszłego roku.

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor