Aktualności 16 cze 2020 | Jarosław Aleksander
54 mln dla Policji. Będzie jeszcze 140!

fot. policja.pl

Kierownictwo KGP podjęło decyzję o przekazaniu dla policjantów 54 mln złotych na nagrody za służbę podczas epidemii. Ponadto dla policjantów planuje się przekazać jeszcze dodatkowe 140 mln zł. 

Rzecznik Komendy Głównej Policji, insp. Mariusz Ciarka poinformował, że nagrody przyznano w związku z licznymi, dodatkowymi zadaniami, które realizują policjanci podczas stanu epidemii w Polsce.

W związku z licznymi, dodatkowymi zadaniami, które policjanci realizują podczas stanu epidemii, kierownictwo policji podjęło decyzję o przyznaniu im nagród w kwocie łącznie 54 mln zł. Wyróżnionych zostało 53 tys. szeregowych policjantów - poinformował rzecznik KGP insp. Mariusz Ciarka. 


Ponadto wszystkim policjantom na stanowiskach wykonawczych zostanie wypłacony ekwiwalent za przepracowane nadgodziny, na co z budżetu policji przeznaczono 140 mln zł.

Kierownictwo polskiej Policji jest świadome, że policjanci - pełniąc służbę w sanitarnych punktach kontrolnych, na granicy Państwa czy dokonując sprawdzeń osób skierowanych na kwarantannę - wykonują swoje obowiązki z narażeniem własnego zdrowia i życia. Warto przypomnieć, że aż ponad 7 milionów razy sprawdzano już osoby poddane kwarantannie - czytamy w stanowisku rzecznika KGP.

Od początku wprowadzenia  stanu pandemii liczba służb z tym związanych wyniosła: 1 727 796. Pieniądze na wynagrodzenia dodatkowe pochodzą w całości z budżetu policji. 

 

Źródło: KGP

Jarosław Aleksander Autor

Katolicka Bydgoszcz