Aktualności 16 paź 2019 | Redaktor
AMW sprzedaje powojskowe mieszkania. Także w naszym regionie

Agencja Mienia Wojskowego wystawia na sprzedaż mieszkania w województwie łódzkim i kujawsko-pomorskim. Pod młotek trafią trzy- i czteropokojowe lokale o powierzchni od 44 m kw. do 83 m kw. w Leźnicy Wielkiej i Grupie.

Ceny wywoławcze wahają się od 61 tys. zł do 73 tys. zł, co w przypadku największych lokali daje 760 zł za m kwadratowych. Zyski ze sprzedaży Agencja przeznaczy na budowę mieszkań dla żołnierzy.

Pierwsze z oferowanych mieszkań to trzypokojowy lokal położony w Grupie, który będzie można kupić 24 października. Cenę wywoławczą za niespełna 45-metrowy lokal przy ul. Szarych Szeregów 7/24 ustalono na 73 tys. złotych. W sąsiedztwie znajdują się obiekty handlowe i usługowe oraz szkoła podstawowa. Około 1 km od osiedla położona jest stacja kolejowa, z której kursują pociągi do oddalonego o 11 km Grudziądza. Przez Grupę przebiega też trasa wojewódzka nr 272, a niespełna 3 km od miejscowości droga krajowa nr 91 łącząca Gdańsk i Częstochowę.

Dzień później, 25 października, Agencja zaplanowała przetargi na sprzedaż mieszkań w Leźnicy Wielkiej na Osiedlu 31. W ofercie znalazły się trzy lokale usytuowane w budynku stanowiącym część małego osiedla mieszkaniowego. Na nowych nabywców czekają tam dwa 4-pokojowe mieszkania o powierzchni ok. 84 m kw. oraz jedno 3-pokojowe o powierzchni ponad 71 m kwadratowych. Ich cena wywoławcza wynosi odpowiednio 70 tys. zł i 63 tys. zł za większe oraz 61 tys. zł za mniejsze z nich.

Wokół budynku znajdują się chodniki i drogi wewnętrzne z miejscami parkingowymi, zielenią, skwerem z fontanną oraz dużym placem zabaw dla dzieci. W pobliżu usytuowane są punkty usługowo-handlowe: sklepy spożywczo-przemysłowe, apteka, poczta, przedszkole oraz restauracja. Komunikację zapewnia linia autobusowa.

Wszystkie oferowane mieszkania wyposażone są w instalację elektryczną, wodno-kanalizacyjną, centralnego ogrzewania, ciepłej wody oraz domofonową. Każde z nich sprzedawane jest z piwnicą. Oferowane przez Agencję lokale mają uregulowaną sytuację prawną: są wolne od długów, ciężarów i roszczeń na rzecz osób trzecich. Warunkiem udziału w przetargu jest wpłata wadium w wysokości oraz w terminie określonym w ogłoszeniach o przetargach na konkretne lokale.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie www.amw.com.pl w zakładce „Nieruchomości”.

Zyski ze sprzedaży lokali Agencja Mienia Wojskowego przeznaczy na realizację ustawowych zadań związanych z zakwaterowaniem Sił Zbrojnych RP, w tym budowę nowych mieszkań dla żołnierzy.

źródło: Oddział Regionalny AMW w Bydgoszczy, oprac. red.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor