Aktualności 30 wrz 12:02 | Redaktor
Było to już 42. ślubowanie urzędników [ZDJĘCIA]

fot. Andrzej Goiński

„Ślubuję uroczyście, że na zajmowanym stanowisku będę służyć państwu polskiemu i wspólnocie samorządowej, przestrzegać porządku prawnego i wykonywać sumiennie powierzone mi zadania” – to słowa ślubowania, które złożyło w piątek (30 września) siedmioro pracowników Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego, kończących służbę przygotowawczą.

Praca w Urzędzie Marszałkowskim to bardzo odpowiedzialne zadanie, swoja pracą służą państwo mieszkańcom naszego regionu. Wierzę, że sumiennie wypełniając powierzone obowiązki, sprostają państwo wszystkim zawodowym wyzwaniom. Życzę wielu sukcesów i satysfakcji w pracy 

– mówił marszałek Piotr Całbecki.

Zgodnie z ustawą o pracownikach samorządowych osoby podejmujące po raz pierwszy pracę w jednostkach samorządu terytorialnego na stanowisku urzędniczym (również kierowniczym), podpisują umowę o pracę na czas określony do sześciu miesięcy. W tym czasie mają obowiązek odbycia służby przygotowawczej. Następnie zdają egzamin, którego pozytywny wynik jest warunkiem dalszego zatrudnienia.

Urzędnicy, którzy złożyli ślubowanie reprezentują departamenty:

  • Finansów
  • Edukacji
  • Organizacyjny
  • Infrastruktury Drogowej
  • Transportu.

W Urzędzie Marszałkowskim Województwa Kujawsko-Pomorskiego było to już 42 ślubowanie urzędników od wejścia w życie ustawy z dnia 21 listopada 2008 roku o pracownikach samorządowych.

  

 

Beata Krzemińska, rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor