Aktualności 25 lis 17:46 | ak
„Ciepło serca w słoiku”. Rozpoczęła się zbiórka darów

fot. Anna Kopeć

Po raz dwunasty bydgoszczanie mogą wziąć udział w akcji zbierania żywności, środków czystości i kosmetyków dla osób potrzebujących. Dary będzie można przekazać w czterech punktach na terenie Bydgoszczy.

„Ciepło serca w słoiku” to akcja pomocowa związana ze świętami Bożego Narodzenia, w którym to czasie pamiętamy w sposób szczególny o osobach potrzebujących w naszym mieście.

Ireneusz Nitkiewicz/fot. Anna Kopeć

- Po raz dwunasty kontynuujemy akcję – mówił jej współorganizator Ireneusz Nitkiewicz. - Finał akcji przewidziany jest na pl. Wolności. Jeżeli jednak pandemia na to nie pozwoli, to odbędzie się przy Jadłodzielni na ul. Gdańskiej 79. 

Aurelia Ratajczak/fot. Anna Kopeć

- Dary zbierane są dla osób bezdomnych, które potrzebują tego ciepłego posiłku. Zbieramy też dla domów dziecka z Bydgoszczy i regionu, oraz wszelkich ośrodków, które potrzebują naszej pomocy - wyjaśniała Aurelia Ratajczak, jedna z organizatorek.

Organizatorzy akcji bardzo wyraźnie zaznaczyli, że zbierane dary dla dzieci, od np. gier planszowych po kosmetyki etc. muszą być nowe. - Ma to być po prostu prezent, który dziecko rozpakuje i się nim ucieszy. Jeśli chodzi o pomoc dla osób bezdomnych to w akcji zbierana jest żywność o przedłużonym terminie ważności, np. konserwy, makarony, kasze, dania gotowe, słodycze, kosmetyki - mówiła Anna Niewiadomska.

Anna Niewiadomska/fot. Anna Kopeć

- Chętni do włączenia się w akcję mogą przynosić dary od 25 listopada do 20 grudnia, do jednego z czterech punktów zbiórki w godzinach ich otwarcia - wyjaśniał Wiktor Michalski. Są to:

Optyk L.W. Michalscy (ul. Gdańska 28), 
Derred, pracownia krawiectwa (ul. Wojska Polskiego 8),
Euromaster Landowcy Open-Lan (ul. Łęczycka 51),
Exspert Auto (ul. Dąbrowa 46),

Wiktor Michalski/fot. Anna Kopeć

Nowością jest zbiórka finansowa. Jeżeli chcemy wesprzeć akcję poprzez wpłatę pieniędzy, możemy tego dokonać na stronie fundacji: ChcePomagam.pl

W pierwszy dzień świąt, 25 grudnia od godz. 11.00 na Placu Wolności będzie zbierana gotowa żywność – ciasta, ciepłe posiłki świąteczne itp. Ta zbiórka trwa krótko, ponieważ organizatorom akcji zależy na tym, aby ciepła żywność dotarła do potrzebujących. Na przykład do bezdomnych spędzających święta na „koczowiskach”, dokąd będzie zawieziona.

- Jeśli chodzi o ubrania - dodaje Nitkiewicz - to również w dniu finału będzie można je przynieść. Pamiętajmy, że aktualnie zbieramy rzeczy zimowe: czapki szaliki itp., które są w dobrym stanie.

fot. Anna Kopeć

 

ak Autor