Aktualności 7 lut 13:33 | mk
Co zrobiłbyś z milionem na promocję Bydgoszczy? Konsultacje i konkurs

Skarb bydgoski/fot. Anna Kopeć, archiwum

„Milion na promocję miasta” – to tytuł inicjatywy radnego Marcina Lewandowskiego. W ogłoszonym przez siebie konkursie-konsultacjach pyta mieszkańców, jak wykorzystaliby hipotetyczny, dodatkowy milion złotych na promocję Bydgoszczy. Nagrodą główną jest podwójne zaproszenie na walentynkowy pokaz gruzińskiego baletu Sukshisvili w Operze Nova.

Radny Lewandowski (Prawo i Sprawiedliwość) konkurs ogłosił na swoim fanpage’u na Facebooku. Aby wziąć udział, należy do 9 lutego przesłać na adres olafin@o2.pl odpowiedź na pytanie: „Jak wykorzystał(a)byś na miejscu Władz Bydgoszczy hipotetyczny, dodatkowy milion złotych przeznaczony na realizację zadania promocji Miasta?”, wpisując w tytule maila „Konkurs”.

– Ideą jest ożywienie myślenia obywateli w temacie upowszechniania informacji o Naszym Mieście i uzyskanie dla jego aktualnych lub przyszłych Władz inspiracji do oryginalnych, wyjątkowych, nietuzinkowych działań i przedsięwzięć czyniących Bydgoszcz znaną i lubianą – w kraju i za granicą – tłumaczy radny. Konkurs ma pomóc pozyskać pomysły na popularyzację marki „Bydgoszcz”. Autorzy, biorąc udział, automatycznie zgadzają się na potencjalne wykorzystanie ich koncepcji.

Spośród nadesłanych odpowiedzi nagrodzone zostaną trzy – nagrodą główną są dwa bilety na występ Narodowego Baletu Gruzji Sukhishvili w Operze Nova w Bydgoszczy (14 lutego), ufundowane przez radnego. Pozostałe nagrody to dwie gry planszowe „Hrabia”, wydane i ufundowane przez Fundację Zakłady Kórnickie.

Zwycięzcy zostaną poinformowani o sposobie odebrania nagrody 10 lutego.

Szczegółowy regulamin konkursu-konsultacji jest opublikowany na stronie radnego na Facebooku. 

Patronat nad konkursem objął „Tygodnik Bydgoski”.

mk Autor