Aktualności 26 paź 12:27 | Łukasz Kulpa
Elewacja bydgoskiej Bazyliki zdewastowana. Napis „zaraza” na murach

fot. Łukasz Kulpa

Ostatnie dni przebiegają pod znakiem agresywnych protestów lewicowych bojówek domagających się zabijania nienarodzonych dzieci. W miniony weekend aktywiści zakłócali Msze Święte oraz inne nabożeństwa, a także zdewastowali wiele obiektów sakralnych w całej Polsce. Na murach bydgoskiej Bazyliki pojawił się czerwony napis „zaraza”.

22 października Trybunał Konstytucyjny wydał wyrok w sprawie aborcji na podstawie tzw. przesłanki eugenicznej, uznając ją za niezgodną z polską Konsytytucją (więcej czytaj tutaj). Od tego czasu w całym kraju trwały protesty lewicowych bojówkarzy, podczas których podnoszono wulgarne hasła, wchodzono do miejsc kultu religijnego, przerywano i zakłócano Msze święte i dewastowano elewacji kościelnych budynków, również tych zabytkowych.

Do podobnych wydarzeń doszło także w Bydgoszczy: na murach Bazyliki pw. św. Wincentego à Paulo pojawił się napis „zaraza”.Na reakcję nie musieliśmy długo czekać. Wspólnota działającej przy Bazylice Młodzieży Misjonarskiej zorganizowała akcję pod nazwą „Miłość i przebaczenie”. W opisie wydarzenia możemy przeczytać: „Przebaczamy i Kochamy Was...”.

Cały apel katolickiej młodzieży, pomagającej m.in. osobom bezdomnym, zamieszczamy poniżej:

Rozumiemy, że ostatnie dni wzbudziły w wielu z nas różne mieszane uczucia i emocje. Częściowo te emocje przelały się z Internetu na nasze ulice i uwidoczniły się na murach różnych kościołów m. in. bydgoskiej bazyliki. Nie chcemy jednak być niczyim wrogiem, wręcz przeciwnie. Dalecy jesteśmy od tworzenia kolejnych podziałów, które do niczego nie prowadzą. Bazylika jest miejscem, w którym naco dzień wielu potrzebujących, samotnych, odrzuconych otrzymuje pomoc i choć na chwilę zapomina o swoich problemach. Ogromnie będziemy się cieszyć, jeśli ktokolwiek z Was przyłączy się do dzielenia się dobrem, aby być solidarnymi z tymi, którzy tej pomocy potrzebują szczególnie, w tym trudnym czasie. Od poniedziałku do piątku w godzinach 15.45- 17.30 wydawane są przed frontem bazyliki ciepłe posiłki, a w soboty o godzinie 12.00 w Auli Krzyża przygotowywane są kanapki. Jeśli chcesz razem z nami zrobić coś dobrego, to napisz do nas i przyłącz się. Dzielmy się dobrem i miłością, żeby ich w nas nie zabrakło! O 15.00 przed frontem bazyliki będziemy również modlić się w intencji naszej Ojczyzny, za Kościoł i nas samych, aby w żadnym z nas nie zabrakło nigdy wrażliwości i troski o drugiego człowieka.

Dzisiaj w Bydgoszczy odbędą się kolejne protesty pod okręgowa siedzibą Prawa i Sprawiedliwości. Zapowiedziano również kontrmanifestację w obronie życia. Sprawę będziemy monitorować na bieżąco.

fot. Łukasz Kulpa

Łukasz Kulpa

Łukasz Kulpa Autor

Specjalizuje się w kampaniach wyborczych. Doradza politykom i sztabom.