Aktualności 22 maj 16:12 | Redaktor

Jak informuje Zarząd Dróg Wojewódzkich w Bydgoszczy, od 22 maja ze względu na niski stan wody na Wiśle (poniżej 175 cm) kursowanie promu „Flisak” jest zawieszone - podał oddział telewizji publicznej TVP 3 Bydgoszcz w swoich mediach społecznościowych.

Od kilku dni prom nie przewoził samochodów, tylko pieszych i rowerzystów. Teraz poziom wody  opadł na tyle, że kursowanie statku stało się niemożliwe.

Jak podaje TVP 3 Bydgoszcz: Prom kursuje bez ograniczeń przy stanie Wisły powyżej 200 cm. Przy poziomie 175-200 cm na pokład zabierani są piesi i rowerzyści. Przy stanie wody poniżej 175 cm rejsy są zawieszane.

 

Przeprawa promowa pomiędzy Solcem Kujawskim i Czarnowem jest połączeniem sezonowym. Kursowanie jednostki uzależnione jest od warunków pogodowych i stanu Wisły. W poprzednim sezonie, właśnie z powodu zbyt niskiego poziom Wisły, „Flisak" był wyłączany z ruchu lub ograniczano przewozy wyłącznie do pieszych i rowerzystów.

Na przykład w maju 2023 roku prom utknął na mieliźnie niedaleko brzegu w Solcu Kujawskim. Konieczna była ewakuacja pasażerów.

Źródło: TVP 3 Bydgoszcz

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor