Aktualności 19 lip 2020 | Jarosław Aleksander
Haniebny atak na rolników. Zemsta wyborców Trzaskowskiego

fot. JT/KD

Minister Rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski skomentował akcje bojkotu produktów rolnych z terenów gdzie zwyciężył Andrzej Duda. Poziom desperacji wyborców Trzaskowskiego sięga dna.

W piątek 17 lipca przedstawiciele Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa oraz spółek nadzorowanych przez Ministerstwo Aktywów Państwowych podpisali dokument promujący polską żywność. Dotyczy to oznakowania produktów Polskich specjalnym znakiem.

 

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi prowadzi akcję #KupujŚwiadomie #Produktpolski. Promuje ona patriotyzm konsumencki. Nacisk jest położony na zwiększenie rozpoznawalności znaku PRODUKT POLSKI. Zamieszczenie tego oznaczenia na produktach jest przekazem dla konsumentów i potwierdzeniem, że produkty te zostały wyprodukowane z surowców wytworzonych w 100% na terenie Polski.

 

Przy okazji tego spotkania minister Ardanowski odniósł się do pomysłów niektórych środowiska nawołujących do bojkotu polskiej produkcji rolnej:

 

‒Po latach wstydzenia się tego, co polskie przyszedł wreszcie czas na śmiałe demonstrowanie walorów naszej żywności. Powinniśmy być z niej dumni, i coraz częściej tak się dzieje, i nie zmienią tego powyborcze próby przegranych frustratów, którzy próbują hejtować polskich rolników, a zwłaszcza ich produkty, szczególnie z terenów, na których prezydent Andrzej Duda zdobył zdecydowaną większość głosów. Te haniebne głosy bojkotu dają świadectwo o tym czym dla tych ludzi jest demokracja, czym jest ojczyzna. Powiedział minister Ardanowski.

 

Tego typu akcje w połączeniu z medialną wrzawą środowisk skupionych wokół „jedynie słusznych” redakcji powiązanych z obcym kapitałem jasno dowodzą o co chodziło w wyborze Trzaskowskiego. Rozpacz i frustracja środowiska skupionego wokół; Borysa Budki, Rafała Trzaskowskiego i innych spadkobierców Donalda Tuska popycha ich do pomysłów szkodliwych i irracjonalnych, a przede wszystkich jasno godzących w polski interes narodowy.

 

Na podstawie: MRiRW

Jarosław Aleksander Autor

Katolicka Bydgoszcz