Aktualności 20 lis 2019 | Redaktor
Jarmark Świąteczny wróci na Mostową. Z rozmachem [PROGRAM]

fot. Anna Kopeć, archiwum

Smakołyki, scena muzyczna i zimowe atrakcje w wesołym miasteczku. Bożonarodzeniowy jarmark na ul. Mostowej rozpocznie się 6 grudnia.

– W zeszłym roku jarmark przyciągnął tysiące bydgoszczan i turystów. Chcemy, by w tym roku było podobnie – zapowiada ratusz.

Jarmark rozpocznie się w mikołajki, zakończy 22 grudnia. Będzie można skosztować tradycyjnych świątecznych potraw, zaopatrzyć się w ozdoby choinkowe i rękodzieło.

W tzw. „bydgoskim domku” każdego dnia inne stowarzyszenie, fundacja, warsztat terapii zajęciowej zapraszać będą do zakupów własnych wyrobów. Można będzie także spróbować swoich sił, przygotowując potrawy pod okiem szefa kuchni Chaty Kujawskiej – Wojciecha Grześkowiaka i posłuchać porad na temat samodzielnego wykonania dekoracji.

W tym roku będzie też więcej elementów rodem z wesołego miasteczka: pojawią się karuzela  „Młyńskie Koło” (34 metry) i Kryształowy Pałac z Labiryntem Luster. Dla najmłodszych ustawiony zostanie mały rollercoster, kula śnieżna oraz gry zręcznościowe. Wstęp na atrakcje będzie biletowany.

Dzieci będą miały też okazję, by zobaczyć świąteczne przedstawienia i pokaz tworzenia rzeźby lodowej. 14 i 15 grudnia odbędą się spektakle pt. „Mikołajki ze śnieżnej bajki”, „Grincz, a co z Mikołajem?” oraz koncert sióstr Wajs, które zaśpiewają autorskie piosenki skomponowane dla najmłodszych. Pojawią się też animatorzy w strojach gwiazdora i elfów.

Ponownie w świąteczny nastrój wprowadzi przechodniów muzyka na żywo, płynąca ze sceny u zbiegu ul. Grodzkiej i Mostowej. Od poniedziałku do piątku artyści śpiewać będą od 16.00, w weekendy – od 14.00. Na scenie pojawią się m.in. Magda Steczkowska (14 grudnia, godz. 17.00), Future Folk (20 grudnia, godz. 18.00), Żuki i kapela Cynamony. Zaprezentują się też zespoły z Akademii Muzycznej i Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego.

Koncerty świąteczne:
13.12, godz. 19.00 - Chór Akademicki UKW pod dyrekcją prof. Bernarda Mendlika
14.12, godz. 17.00 - Magda Steczkowska ze specjalnym świątecznym koncertem
20.12, godz. 18.15 - Zespół Future Folk

Spektakle dla dzieci:
14 grudnia, godz. 14.30 - bajki dla dzieci: Mikołajki ze śnieżnej bajki”
15 grudnia, godz. 14.00 - FUNimki
15 grudnia, godz. 15.30 – „Grincz, a co z Mikołajem?”
15 grudnia, godz. 17.15 – koncert Siostry Wajs & Stonoga  

Rzeźby lodowe:
6 grudnia, godz.14.30 – 19.30  - postaci Anny i Elsy z bajki „ Kraina lodu”
14 grudnia, godz. 14.30 – 19.30  - Królowa Lodu stojąca przy tronie lodowym

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor