Aktualności 5 lut 08:37 | Redaktor
KAS zatrzymała 14 nielegalnych automatów do gier

fot. IAS w Bydgoszczy

Funkcjonariusze z kujawsko-pomorskiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) działając wspólnie z policjantami z Komendy Powiatowej ze Świecia zlikwidowali trzy punkty z nielegalnymi automatami do gier. Zabezpieczono 14 urządzeń oraz ponad 30 tys. zł w gotówce.

W ostatnich tygodniach funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z Torunia oraz policjanci ze Świecia przeprowadzili kontrole w dwóch lokalach w Świeciu oraz lokalu w miejscowości Nowe. Mundurowi mieli informacje, że urządzane są tam nielegalne gry hazardowe.

Funkcjonariusze zabezpieczyli 14 nielegalnych automatów, na których przeprowadzili eksperymenty w postaci gier kontrolnych. Wszystkie potwierdziły hazardowy charakter urządzeń.

Ponadto przejęli telefony komórkowe, dokumentację dotyczącą nielegalnego procederu, klucze serwisowe oraz ponad 30 tys. zł w gotówce.

Śledczy z Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Toruniu przedstawili dwóm osobom zatrzymanym zarzuty prowadzenia nielegalnych gier hazardowych. Grozi im grzywna oraz kara pozbawienia wolności do lat trzech.

Legalne gry na automatach hazardowych mogą być organizowane wyłącznie w ośrodkach gier, czyli w koncesjonowanych kasynach gry i salonach gier na automatach, w których organizatorem jest Totalizator Sportowy S.A. (podmiot wykonujący w tym zakresie monopol państwa). W miejscach tych zapewniona jest ochrona graczy – m. in. weryfikowany jest ich wiek, a znajdujące się tam automaty do gier muszą zapewniać prawidłowość uzyskiwania, naliczania i wypłacania wygranych.

Gdzie można zgłosić nielegalny hazard?

Najwygodniej zadzwonić pod numer 800 060 000 Krajowego Telefonu Interwencyjnego KAS lub przesłać informacje pocztą elektroniczną na adres powiadomKAS@mf.gov.pl.
W obu przypadkach informacje można zgłosić anonimowo.

 

źródło: IAS w Bydgoszczy

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor