Aktualności 23 maj 2020 | Redaktor
Kiedy będzie można urządzić wesele? Minister odpowiada

fot. pixebay

Sezon ślubny w pełni, jednak wiele par młodych było zmuszone przełożyć swoje śluby i wesela. Są też pary które czekają na decyzje ministerialne. Dziś padły wstępne deklaracje w tej sprawie.

Wesele to duże przedsięwzięcie logistyczne. Kościół, lokal gastronomiczny, oprawa muzyczna, baza noclegowa. To tylko kilka elementów tej ważnej uroczystości. Wszystko to pary planują nawet dwa lata przed wybraną przez siebie datą. 

Koronawirus przerwał wszystkie plany i zmusił narzeczonych do odkładania ślubów. Inne pary, które planowały ślub w wakacje z uwagą śledzą komunikaty rządowe.

Dziś, minister zdrowia Łukasz Szumowski podał daty prawdopodobnego powrotu możliwości organizacji wesel. 

Według wypowiedzi ministra Szumowskiego w pierwszym etapie odmrażania imprez masowych uroczystości takie jak wesela - będą mogły odbywać się przy limicie do 50 osób. 

Minister Szumowski podczas konferencji prasowej zadeklarował: 

Myślę, że już w lipcu będzie można urządzać większe uroczystości. Duże wesela to nie będą, ale tak do 50 osób. Będziemy o tym na bieżąco informować z premierem Mateuszem Morawieckim.

Jeżeli słowa Łukasza Szumowskiego się potwierdzą to pewne ograniczenia podczas organizacji wesel nadal będą obowiązywać. Nie wiadomo jeszcze, w jaki sposób rozwiązana zostanie np. kwestia tzw. dystansu społecznego.

Wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński posuwa się o krok dalej, sugerując większy optymizm i wcześniejszą datę. Według jego słów, decyzje mogą być już znane w przyszłym tygodniu. 

Wesela miałyby zostać włączone do kolejnego etapu rozmrażania gospodarki i życia społecznego. Szczegóły zostaną przedstawione przez premiera prawdopodobnie w przyszłym tygodniu – stwierdził wiceminister. 

Alternatywnym projektem ma być uzależnienie liczby gości od wielkości lokalu gastronomicznego. Jednak na oficjalny komunikat rządu i rozporządzenia musimy poczekać. 

 

Źródło: KPRM/MZ

 

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor