Aktualności 8 sie 2020 | Zofia Płachta
Koniec naciągania emerytów? Rekordowa kara

graf. JT

Firma Comfort Med+ została obciążona przez UOKiK karą w wysokości 3,5 mln zł. Firma łamała prawa konsumentów podczas pokazów handlowych. 

Firma Comfort Med+ organizowała pokazy, na których prezentowano produkty do masażu, naczynia i odkurzacze. Uczestnicy byli zapraszani na pokazy telefonicznie, dostając informację o spotkaniach nt. zdrowego trybu życia, czy też promocji sklepu z ofertą darmowych upominków za obecność na spotkaniu. Podczas rozmowy nie wspominano o handlowym charakterze spotkań. 

 

Postępowanie wykazało wiele nadużyć, jakich dopuścili się pracownicy firmy. Wielokrotnie wprowadzali klientów w błąd, utrudniając im odstąpienie od umowy, często nie zważając na ich trudną sytuację finansową i życiową. Również podczas pokazów uczestnikom przekazywano wiele nieprawdziwych informacji, m.in. o współpracy z placówkami rehabilitacyjnymi czy o licznych sponsorach. Przedstawiane informacje nie miały nic wspólnego z rzeczywistością. 

 

Spółka, oprócz zapłacenia kary ponad 3,5 mln zł musi także zaprzestać nielegalnych praktyk oraz powiadomić konsumentów o decyzji Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumenta. 

 

Źródło : uokik.gov.pl