Aktualności 25 wrz 12:47 | ak
Liderzy Konfederacji dyskutowali o Polsce [ZDJĘCIA]

fot. Anna Kopeć

Lokalni liderzy Konfederacji wzięli udział w piątkowym (24 września) panelu dyskusyjnym zorganizowanym w Bydgoszczy. - Spotkanie miało na celu połączenie sił i wspólnych akcji - mówiła Joanna Geisler-Grygrowicz, prezes Ruchu Narodowego Bydgoszcz, organizator spotkania.

Ruch Narodowy Bydgoszcz zorganizował spotkanie otwarte, którego gośćmi specjalnymi byli Marcin Sypniewski i Przemysław Binkowski. 

W dyskusji głos zabrał m.in.: Piotr Mikulski z Kongres Polskiego Biznesu Toruń, który mówił o modułowym modelu przygotowania do przyszłych wyborów samorządowych. Zdaniem Binkowskiego należy trafniej docierać z informacją do ludzi. - Są trzy obszary w których można zdobywać nowych sympatyków, są to: samorządy, małe i średnie przedsiębiorstwa oraz dodatkowo pozaszkolna edukacja - wyliczał. 

Krystyna Jarocka z Konfederacji Korony Polskiej wypowiadała się o konserwatyzmie.
Czy jest on dziś potrzebny i dlaczego?

- Widzimy co się wyrabia, gdy konserwatyzm jest zamieciony pod dywan. Ludzie którzy są zlaicyzowani są bardzo podatni na manipulacje - mówiła. 

- Konserwatyzm to doktryna broniąca porządku społecznego, wzmacniająca tradycyjne wartości takie jak: religia, naród, państwo, rodzina, autorytet, hierarchia, tradycja - wymieniała. - Zależy nam na tym, żeby przetrwała cywilizacja łacińska, która ma rządzić państwem i życiem.

Jarocka wskazała też, że cechy ważne dla konserwatysty to: honor i cnota, godność i szlachetność, ale również wiara, rodzina i własność.

Marcin Sypniewski z Rady Liderów Konfederacji powitał obecnego na spotkaniu Ks. prałata Romana Kneblewskiego. Mówił m. in. o gospodarce: - Szykuje się nam cały zestaw ustaw, które w rzeczywistości oznaczają największą w historii polski obniżkę podatków dla najbogatszych... 

Przemysław J. Binkowski, prezes Ruchu Narodowego Toruń wskazał na to, że mimo swoich obowiązków związanych z pracą, rodziną i hobby zawsze poświęca „kawałek czasu” dla Polski. - Żeby jak najlepiej nam się żyło, bo to będzie dla następnych pokoleń - mówił. 

Słowami Romana Dmowskiego zakończył spotkanie Artur Grygrowicz z Ruchu Narodowego Bydgoszcz:  „Zorganizowany należycie naród jest potęgą, której nic na świecie nie jest w stanie pokonać”.  - Dla mnie zawsze najważniejszy jest interes narodowy i interes Narodu Polskiego - mówił. Zaprosił również obecnych na pogrzeb „Żołnierzy Wyklętych”.

Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się Mszą św. w Bazylice pw. św. Wincentego a Paulo przy Alejach Ossolińskich 2 w Bydgoszczy w niedzielę (26 września) o godz. 11.00, skąd kondukt pogrzebowy uda się na cmentarz komunalny przy ul. Kcyńskiej 51 w Bydgoszczy, na nowo wybudowaną Kwaterę Żołnierzy Wyklętych, na której odbędzie się ceremonia pogrzebowa.

ak Autor