Aktualności 12 wrz 2020 | kp
Ognisko zakażeń w szpitalu we Włocławku. Część pacjentów trafi do Bydgoszczy

fot. ilustracyjna, Pixabay

30 przypadków zakażenia koronawirusem potwierdzono na terenie włocławskiej lecznicy. 13 osób jest w stanie ciężkim.

W czwartek (10 września) Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki we Włocławku poinformował o wstrzymaniu przyjęć do wszystkich oddziałów chorób wewnętrznych. Powodem było wykryte zakażenie koronawirusem u jednego z pracowników.

Wczoraj (11 września) wymazy do badań pobrano od prawie 70 osób, u części z nich potwierdzono zakażenie. – Otrzymaliśmy wyniki 67 testów, które były zrealizowane przez szpital we Włocławku na oddziale wewnętrznym nr 2. Wśród tych wyników otrzymaliśmy 30 pozytywnych testów – poinformował Adrian Mól, rzecznik prasowy wojewody kujawsko-pomorskiego.

Zakażenie dotyczy zarówno personelu (17 osób), jak i pacjentów (13 osób). Jak informuje rzecznik, niestety pacjenci są w stanie ciężkim. Wczoraj (11 września) wieczorem zostali przetransportowani do szpitala jednoimiennego zakaźnego w Grudziądzu.

Działania zapobiegawcze 

– Obecnie dyrekcja szpitala podejmuje decyzję, aby przetransportować również te osoby, które miały wynik negatywny ze względu na to, że przebywały ponad 48 godzin z osobami zakażonymi i niewykluczone, że również wśród tych osób za kilka dni, po kolejnych testach otrzymamy wyniki pozytywne – przekazuje rzecznik.

Wiadomo już, że część pacjentów trafi do szpitala w Świeciu oraz prawdopodobnie do szpitali w Bydgoszczy. Przeprowadzono także sto kolejnych testów na obecność koronawirusa. – Transmisja zakażeń może dotyczyć również innych oddziałów i oczywiście będą tutaj podejmowane działania tak, aby jak najszybciej otrzymać wyniki tych testów i tak, aby jak najszybciej opanować to ognisko, które mamy w szpitalu we Włocławku – zaznaczył Adrian Mól.

źródło: Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki

kp Autor