Aktualności 16 maj 09:40 | mk
Ogródki restauracyjne znów czynne! Klienci na to czekali [ZDJECIA]

fot. Anna Kopeć

15 maja działalność wznowiły ogródki gastronomiczne. Restauracje na Starym Rynku nie mogły narzekać na brak zainteresowania.

Gastronomia na świeżym powietrzy została „odmrożona”, obowiązują jednak zasady bezpieczeństwa: zajęty może być co drugi stolik, odległość między stolikami musi wynosić co najmniej 1,5 m – chyba że między nimi znajduje się przegroda o wysokości co najmniej 1 m, licząc od powierzchni stolika. 

Od soboty zniesiono również obowiązek noszenia maseczek w przestrzeniach otwartych (wyjątkiem są miejsca, gdzie nie można utrzymać dystansu). Zmienił się także limit osób w transporcie publicznym: może wynosić 100 proc. miejsc siedzących lub 50 proc. liczby wszystkich miejsc siedzących i stojących (przy zachowaniu 50 proc. miejsc siedzących niezajętych). Możliwe jest także organizowanie plenerowych projekcji filmowych czy koncertów przy maks. 50-procentowym obłożeniu widowni oraz plenerowa działalność ośrodków kultury. Na otwarte stadiony może wrócić publiczność (25 proc. obłożenia).

 

mk Autor