Aktualności 17 sty 2021 | Redaktor
Opłata za parkowanie przy Dworcu Bydgoszcz Główna. PKP wprowadziło zmiany

fot. PKP SA

PKP S.A. wprowadziło nowe zasady na parkingu przy Dworcu Głównym w Bydgoszczy - poinformowała w piątek spółka. Kierowcy za godzinę parkowania zapłacą 3,5 złotego. Możliwe jest też wykupienie miesięcznego abonamentu.

Przy Dworcu Głównym w Bydgoszczy wprowadzono płatne parkowanie z ujednoliconym standardem. Na parkingu, zlokalizowanym od wschodniej strony dworca bezpośrednio przy głównym budynku, znajduje się ponad 30 miejsc postojowych, a dodatkowo są także miejsca przeznaczone dla najemców lokali wewnątrz obiektu.

Za godzinę parkowania kierowcy zapłacą 3,5 złotego. Możliwe jest też wykupienie miesięcznego abonamentu w wysokości 120 złotych.

Pobieranie opłat będzie możliwe dzięki systemowi parkomatów, za które odpowiadają Kolejowe Zakłady Łączności z Bydgoszczy. Parkomaty wyposażone będą m.in. w moduły fotowoltaiczne, które umożliwią częściowe zasilanie za pomocą „zielonej” energii.

Osoby korzystające z parkingów będą mogły dokonywać płatności w parkomatach kartą, gotówką (bilonem) oraz za pośrednictwem aplikacji mobilnych.

źródło: PKP S.A., zmiany red. ak

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor