Aktualności 6 sty 2021 | Redaktor
Wyremontowany Oddział Chorób Wewnętrznych w Mogilnie już otwarty. Szpital skorzystał z pakietu antykryzysowego [ZDJĘCIA]

fot. Andrzej Goiński dla UMWK-P

We wtorek (5 stycznia) otwarto nowo wyremontowany Oddział Chorób Wewnętrznych SP ZOZ w Mogilnie. Remont przeprowadzono w ramach projektu „Doposażenie szpitali w województwie kujawsko – pomorskim związane z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19”. Ze względu na sytuację epidemiologiczną był to projekt pozakonkursowy, realizowany w trybie nadzwyczajnym.

Warta 1,5 miliona złotych inwestycja została sfinansowana ze środków marszałkowskiego pakietu antykryzysowego, czyli samorządowego wojewódzkiego programu przeciwdziałania epidemii Covid-19 oraz łagodzenia jej skutków w sferze społecznej i w gospodarce.

Gruntowny remont oddziału obejmował m.in. wymianę instalacji, w tym wentylacji, klimatyzacji i systemu dostarczania gazów medycznych, wymianę stolarki drzwiowej i położenie nowych posadzek. Dzięki środkom pakietu antykryzysowego placówka zakupiła również urządzenie do bezpiecznej dekontaminacji pomieszczeń, a wcześniej specjalistyczny ambulans wyposażony w aparaturę intensywnej terapii oraz respirator transportowy. Łączna wartość wsparcia przekracza 2 miliony złotych. 

Mogileńska placówka jest jedną z tych, które konsekwentnie korzystają ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego (RPO). W ubiegłym roku zakończyła się warta 18 milionów złotych rozbudowa placówki, w ramach której powstało m.in. nowe skrzydło kompleksu szpitalnego.

Obecnie prowadzone są tu trzy finansowane w ramach RPO  przedsięwzięcia inwestycyjne: termomodernizacja budynku filii w Strzelnie i rozbudowa tamtejszego kompleksu pod potrzeby przyszłego zakładu opiekuńczo-leczniczego oraz  termomodernizacja budynku przychodni dziecięcej w Mogilnie.

Wcześniej, także dzięki RPO, szpital wzbogacił się o gastroskop i kolonoskop oraz automatyczną stację do mycia i dezynfekcji tych urządzeń. Łączna wartość wszystkich tych projektów przekracza 31 milionów złotych.  

mat. UM, zmiany red.(ak)

Zdjęcia w galerii poniżej.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor